Podwójne złoto dla Trzynastki

Szachowe zwycięstwo
Podobnie jak w ubiegłym roku, Szkolna Liga Szachowa Szkół Podstawowych zakończyła się w tym roku szkolnym dla naszej szkoły ogromnym sukcesem. 26 kwietnia 2024 r. miało miejsce podsumowanie ligi szachowej organizowanej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Trybunalskim, tj. sześciu spotkań rozegranych w kolejności: 29 września, 20 października, 24 listopada, 23 lutego, 15 marca i 26 kwietnia.

W tym roku szkolnym Trzynastka rywalizowała wśród 9 szkół podstawowych. Zdobywając w sumie 77,5 punktów stanęła na najwyższym podium, czyli na I miejscu. W skład drużyny szachistów SP 13 wchodzili: Edyta Jurdzak - kl. VIIB, Mateusz Matusiak - kl. VIIB, Marcel Wojtala - kl. VIA, Kacper Kopiecki - kl. VA. Ponadto najlepszą szachistką tegorocznej ligi szachowej okazała się nasza uczennica Edyta Jurdzak, która zdobywając 37,5 punktów odebrała złoty medal oraz nagrodę rzeczową. Oprócz pucharu - za zajęcie pierwszego miejsca - nasza szkoła otrzymała kolejne 2 zestawy szachów, z których będą mogli korzystać i uczyć się „królewskiej gry” kolejni uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13.

Gratulujemy naszym zwycięzcom i czekamy w nadziei na kolejnych - „nowych szachistów” i ich sukcesy. Nie czekaj! Pomóż w kontynuacji zwycięskiej passy, biorąc przykład z naszych „złotych szachistów” i zacznij grać w szachy!

Opiekun grupy: Barbara Dąbrowska