SKC

Szkolne Koło Caritas

Rok szkolny 2023/2024

Szkolne Koło Caritas przygotowało w dniu 08.03.2024r, dla wspólnoty parafialnej NSJ w Piotrkowie Tryb. rozważania stacji Drogi krzyżowej. Wspólnie z dziećmi i osobami dorosłymi  wolontariusze uczyli się czym jest miłość w codziennym życiu.

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas naszej szkoły, w dniu 02.03.24r. uczestniczyli w formacyjnym spotkaniu w parafii NSJ w Piotrkowie Tryb. Uczniowie czytali rozważana stacji Drogi Krzyżowej. Uczyli się jak na wzór Chrystusa pomagać innym. Spotkanie miało charakter otwarty mogło w nim uczestniczyć każde dziecko.

Obchodzimy DZIEŃ PAPIESKI
Święto to wypada zawsze w niedzielę poprzedzającą 16 października, czyli dzień wyboru Karola Wojtyły na papieża. Hasłem przewodnim tegorocznych obchodów jest: Cywilizacja życia. Nasza szkolna społeczność włączając się w świętowanie XXIII Dnia Papieskiego, spotkała się w Kawiarence Papieskiej zorganizowanej przez Szkolne Koło Caritas. Uczniowie poznawali spuściznę duchową i promowali nauczanie Jan Pawła II. W miłej atmosferze, przy ciastku popijanym sokiem, można było posłuchać cytatów JPII o wartości życia dzieci oraz obejrzeć film, prezentujący Jego życie. W spotkaniu brali udział uczniowie uczestniczący w lekcjach religii.

Czas na podsumowanie Akcji Charytatywnych podjętych
przez SKC w II półroczu roku szkolnego 2022/2023

Drodzy Rodzice, Uczniowie
Szkoły Podstawowej nr 13 w Piotrkowie Trybunalskim

W ramach akcji charytatywnej „Każdy znaczek wspiera misje”
w marcu wysłano 712 szt. znaczków;
w maju wysłano 638 szt. znaczków i 35 zagranicznych;
w czerwcu wysłano 746 szt. znaczków

Łącznie w II półroczu zebrano i wysłano 2131 szt. znaczków.

W ramach akcji charytatywnej „Nakrętka mała, ale dużo zdziała”
zebrano 13 worków nakrętek plastikowych (tj. około 200 kg),
które zostały przekazane rodzicom Krzysztofa Smarzycha, podopiecznego CARITAS Łódzkiej.

Bardzo dziękujemy za podjęte działania i współpracę
opiekunowie Szkolnego Koła Caritas

PS Wszystkim życzymy UDANYCH, BEZPIECZNYCH i SZCZĘŚLIWYCH  W A K A C J I
Nabierzmy sił do intensywnej pracy w nowym roku szkolnym
*************************************************************

Od kilku lat nasza szkoła podejmuje współpracę z zakonem braci Kapucynów w Krakowie.
Odpowiadając na Ich apel i prośbę pomocy oraz zaproponowaną przez Nich akcję
"Wyślij pączka do Afryki"
w dniach 27.03.2023 i  3.04.2023 odbyła się w naszej szkole zbiórka pieniędzy,
w której udało się zebrać 275,00 zł. i przekazać na wyżej wymieniony cel.
Bardzo dziękujemy wolontariuszom za aktywny udział w pracach,
a także wszystkim ludziom dobrej woli,
którzy z zapałem włączyli się do zaproponowanej akcji.
Więcej informacji na temat tej akcji można znaleźć na stronie internetowej:
opiekunowie SKC
Szkoły Podstawowej nr 13 w Piotrkowie Trybunalskim

W ramach akcji charytatywnej „Każdy znaczek wspiera misje
  • we wrześniu wysłano 1864 szt. znaczków;
  • w październiku wysłano 1443 szt. znaczków;
  • w grudniu wysłano 1220 szt. i 1427 szt. znaczków
  • w styczniu wysłano 1308 szt. znaczków.
Łącznie w I półroczu zebrano i wysłano 7262 szt. znaczków.

W ramach akcji charytatywnej „Nakrętka mała, ale dużo zdziała”
zebrano 15 worków nakrętek plastikowych (tj. około 420 kg),
które zostały przekazane rodzicom Krzysztofa Smarzych, podopiecznego CARITAS Łódzkiej.

Bardzo dziękujemy za podjęte działania i współpracę
opiekun Szkolnego Koła Caritas Anna Jagiełło-Hoffman

Podziękowania za znaczki

*************************************************************

W dniach od 13.12. - 15.12.2022 odbyła się w naszej szkole sprzedaż świec Caritas oraz sianka na stół wigilijny.
Cała społeczność szkolna bardzo ochoczo włączyła się w akcję przeprowadzoną przez Szkolne Koło Caritas
Bardzo dziękujemy wolontariuszom za aktywny udział w pracach Szkolnego Koła Caritas, a także wszystkim, którzy ochoczo nabywali rozprowadzane świece i sianko na stół wigilijny.
Pragniemy Wszystkim złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Niech maleńki Jezus narodzi się w naszych sercach i przyniesie swoje błogosławieństwo na cały Nowy Rok 2023.

- życzą opiekunowie SKC

Szkoły Podstawowej nr 13 w Piotrkowie Trybunalskim

Bardzo dziękuję za zaangażowanie w zbieranie znaczków, które wysyłamy do Pieniężna, do Ojców Werbistów.
Życzę Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom oraz Pracownikom Administracji niech ten zbliżający się Czas Bożego Narodzenia będzie dobrym czasem odpoczynku i nabierania sił na Nowy Rok 2023. Niech narodzony Jezus przyniesie nam tylko to czego potrzebujemy, a nade wszystko niech nam Błogosławi na każdy dzień Nowego Roku.

Koordynator akcji
„Każdy znaczek wspiera misji

Szkoły Podstawowej nr 13 w Piotrkowie Trybunalskim

Chciałabym bardzo serdecznie podziękować za całoroczny udział w akcji charytatywnej "KAŻDY ZNACZEK WSPIERA MISJE".
Zwracam się prośbą, aby cały czas pamiętać o naszej akcji, również podczas wakacji. Bardzo proszę o zbieranie znaczków. To naprawdę nic nie kosztuje, a może pomóc innym.
Życzę wszystkim dobrego, zasłużonego wakacyjnego odpoczynku.
Do zobaczenia po wakacjach.

Akcja charytatywna
Od 2013 roku uczestniczymy w akcji charytatywnej pt: "Każdy znaczek wspiera misje". Zbieramy zużyte znaczki pocztowe i wysyłamy do zakonu księży Werbistów w Pieniężnie. Tam specjalna grupa misyjna nadesłane znaczki sortuje i sprzedaje. Uzyskane w ten sposób pieniądze przekazuje na misje.
Każdy znaczek ostemplowany  należy wyciąć z półcentymetrowym marginesem. Jeśli jest to możliwe, to tak go wyciąć, aby nie uszkodzić. Prosimy nie odklejać stemplowanych znaczków!
Zapraszam do współpracy.

koordynator akcji