Klasy drugie w Warszawie

Dnia 27 maja uczniowie klas drugich wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Był to dzień pełen atrakcji i niezapomnianych wrażeń.
Pierwszym przystankiem było Stare Miasto. Spacerując po urokliwych uliczkach, podziwiali zabytkowe kamienice, Kolumnę Zygmunta oraz warszawską Syrenkę. Mieli także chwilę czasu na zakup pamiątek. Wybierali magnesy, pocztówki i drobne upominki dla swoich bliskich.

Następnie udali się pod Zamek Królewski, gdzie pod opieką przewodnika, poznawali historię Polski i słuchali opowieści o dawnych czasach. Wysłuchali także hejnału granego z wieży Zamku.
Kolejnym przystankiem był Pałac Prezydencki, spod którego grupa udała się na  smaczny obiad w pobliskiej restauracji.

Ostatnią atrakcją były Łazienki Królewskie, gdzie dzieci miały okazję podziwiać piękne ogrody, Pałac na Wyspie oraz liczne pawilony. Spacerując po parku, spotkały wiewiórki, co sprawiło im ogromną radość.

Wycieczka była bardzo udana i dostarczyła dzieciom wielu cennych informacji oraz pięknych wspomnień. Uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejne wyprawy, które pozwolą im odkrywać historię i kulturę Polski.