KONKURS MATEMATYCZNY "ŚWIĘTO MATEMATYKI"

matem
Regulamin Konkursu Matematycznego

Zapraszamy do udziału w  Szkolnym Konkursie Matematycznym „Święto Matematyki”

1. Cele konkursu:
  • rozwijanie zainteresowań matematycznych i wspieranie uzdolnień uczniów,
  • rozwijanie umiejętności logicznego myślenia,
  • rozwijanie wyobraźni przestrzennej poprzez pobudzanie do szukania rozwiązaniach w zadaniach nietypowych,
  • mobilizowanie i motywowanie uzdolnionych uczniów do rozwiązywania matematycznych problemów.
2. Organizacja konkursu:
  1. Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV – VIII Szkoły Podstawowej nr 13 im. Trybunału Koronnego w Piotrkowie Trybunalskim.
  2. Konkurs odbędzie się w naszej szkole (stacjonarnie) 14.04.2021 r. o godz. 12:30 z zachowaniem reżimu sanitarnego (dystans, dezynfekcja, maseczka)
  3. Uczniowie wchodzą do szkoły głównym wejściem o godz. 12:15
  4. Uczestnicy konkursu siedzą osobno przy stolikach (liczba osób w sali według reżimu).
  5. Wszyscy uczestnicy muszą mieć swoje przybory – czarny długopis, linijka.
  6. Czas pisania konkursu to 60 minut.
  7. Uczestnik sygnalizuje zakończenie pracy przez podniesienie ręki.
  8. Jeżeli wszyscy uczestnicy rozwiążą zadania przed upływem czasu to konkurs dobiega końca.
  9. Nagradzane są dwa pierwsze miejsca z każdego poziomu, dodatkową nagrodą oraz dyplomem. Za uzyskanie więcej niż połowy punktów uczestnicy otrzymują cząstkową ocenę celującą z matematyki ( wpisuje ją nauczyciel uczący matematyki ).
  10. Prace sprawdza szkolna komisja konkursowa.
  11. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 16.04.2021r.
  12. Osoby biorące udział w konkursie, w dniu konkursu muszą mieć ze sobą zgody na pomiar temperatury ciała oraz oświadczenie w związku z COVID19.
Nauczyciele matematyki

oświadczenia COVID19 (pdf) 0.09mb, (Pobrań: 115)