Przedstawienie teatralne „Jak zostać smokiem?"

Klasy czwarte na pięknej bajce pt. „Jak zostać smokiem?" w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie
W czwartek, 25 kwietnia 2024 r. uczniowie klas czwartych i kilka osób z klasy Va z opiekunami Izabelą Pietras, Wiolettą Puchalską, Małgorzatą Adamowicz oraz Łukaszem Eksmanem mieli możliwość oglądać sztukę inspirowana kulturą Japonii pt. „Jak zostać smokiem?". Jest to opowieść, której wątki są zainspirowane japońskimi baśniami, wierzeniami, a także filozofią . Wszystkie znane i szeroko wykorzystywane w kulturze japońskiej motywy łączą się w jedną historię. To historia Harukiego – chłopca, który wyrusza w pełną przygód podróż, aby odnaleźć swojego tatę. Fabuła koncentruje się wokół znaczenia dzielności i radzenia sobie z emocjami. Co obecnie oznacza być dzielnym? Czy emocje trzeba tłumić? W jaki sposób radzić sobie z emocjami? Czy płacz to coś złego? I czy chłopakom wolno płakać? - na to pytanie odpowiedzieli twórcy bajki.