Spotkanie klas czwartych z funkcjonariuszami KMP

Pogadanka nt.: „Bezpiecznych ferii"
W ostatnim dniu przed feriami zimowymi naszą szkołę odwiedziły funkcjonariuszki KMP w Piotrkowie Trybunalskim sierż. Oliwia Kowalczyk oraz st. post. Magdalena Rysińska. Podczas spotkania panie policjantki przypomniały dzieciom m.in. o tym jak można bezpiecznie spędzać czas wolny. Przestrzegły również uczniów przed zagrożeniami, jakie mogą ich spotkać podczas zimowych wyjazdów oraz zabaw na śniegu czy lodzie Panie rozmawiały z uczniami także o bezpieczeństwie w sieci oraz o tym, jak i kiedy korzystać z numerów alarmowych. Funkcjonariuszki przypomniały także, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.
Ponadto uczniowie mieli okazję zobaczyć na czym polega pobieranie odcisków palców na karcie daktyloskopijnej oraz przymierzyć elementy stroju policjanta.
Na zakończenie każdy uczeń otrzymał odblask.