Uczniowie IVa w Komendzie Miejskiej Policji

2 czerwca 2023 r.
Z okazji Obchodów Dnia Dziecka uczniowie klasy 4a odwiedzili Komendę Miejską Policji. Na naszych uczniów  czekało wiele atrakcji i niespodzianek.
Na początku technik kryminalistyki opowiedział na czym polega jego praca oraz w jaki sposób zabezpieczane są ślady na miejscu zdarzenia. Dzieci na specjalnie przygotowanych kartach mogły sprawdzić jak pobiera się ślady linii papilarnych. Następnie ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Piotrkowa opowiedzieli o bezpieczeństwie nad wodą podczas letniego wypoczynku. Uczniowie mogli rownież poznać radiowozy oraz wyposażenie policjantów. Dzieci miały możliwość zobaczenia jak od środka wygląda policyjna więźniarka, wsiąść do policyjnego radiowozu czy usiąść na policyjnym motocyklu. Mogły również zapoznać się z wyposażeniem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i usiąść na skuterze wodnym, a także uczestniczyć w pokazie treningu Aikido. Na zakończenie na dzieci czekały quizy i słodki poczęstunek.