Wizyta w Telewizji Piotrków

We wtorek 21 maja 2024 r. uczniowie klasy Va z wychowawcą Małgorzatą Adamowicz wzięli udział w wyjściu do redakcji Telewizji Piotrków.
Pani Aleksandra Szota oprowadziła naszą grupę po całej redakcji. Pokazała pokoje redakcyjne, montażownie, studio nagrań dźwięku oraz studio telewizyjne. Uczniowie mieli niebywałą okazję zobaczyć świat telewizji i pracę dziennikarzy z tej drugiej strony "od środka". Największe wrażenie wywarło na uczniów studio telewizyjne i możliwość sprawdzenia się w roli operatora kamery, czy prezentera serwisu informacyjnego, a także lektora czytającego tekst do materiału wizualnego.
To niecodzienne doświadczenie z pewnością przybliżyło i pokazało uczniom niełatwą pracę w zawodzie dziennikarza i operatora kamery. Serdecznie dziękujemy pracownikom telewizji TV Piotrków, a w szczególności pani Aleksandrze Szota za wprowadzenie w tajniki dziennikarstwa i pokazanie pracy w telewizji.

@sp13_pt

Wizyta w TV Piotrkow