Wycieczka do Krakowa

Wawelskie Wzgórze i wiele innych atrakcji...
W dniu 19 czerwca klasy IIIA i IIIB wybrały się na wycieczkę do Krakowa. Pod kierunkiem pani przewodnik Oli zwiedzały dawną stolicę Polski. Dzieci były na Wawelskim Wzgórzu i dziedzińcu Królewskiego Zamku. Z zaciekawieniem słuchały krakowskich legend i poznawały historię miasta. Były także w Smoczej Jamie i oglądały pomnik Smoka. Na Rynku Głównym zwiedzały Sukiennice i kupowały pamiątki. Następną atrakcją było zwiedzanie Muzeum Podziemia Rynku. Dzieci przeniosły się w świat średniowiecznego Krakowa i spoglądały na wieżę Kościoła Mariackiego. Po obiedzie uczestnicy udali się do Fabryki Czekolady. Podczas warsztatów czekoladowych dzieci własnoręcznie przygotowały słodkości i równocześnie poznawały tajniki produkcji czekolady.
Uczniowie wrócili zmęczeni ale pełni wspaniałych wrażeń, które na długo pozostaną w pamięci.

Wychowawcy