WYCIECZKA-WROCŁAW

wroclaw 019
Wycieczka edukacyjna uczniów klas piątych SP13 do Wrocławia
W dniach 10 i 11 maja 2016 roku uczniowie klas piątych z SP13 wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Wrocławia. W ciągu dwóch dni czekało ich szereg atrakcji poznawczych. Zobaczyli m. in.: wystawę Kolejkowo, gdzie mogli oglądać w miniaturze życie na wsi, towarzyszyć turystom podczas górskich wypraw, widzieć jak odbywa się akcja ratunkowa, poznać pracę leśniczych, narciarzy, kupców, pracowników budowlanych, cyrkowców, wypoczynek plażowiczów… Wszystko to odbywało się przy odgłosach i widoku przejeżdżających pociągów, które ciągnięte były przez różnego typu lokomotywy…
Wiele emocji wśród uczniów wywołał wjazd na najwyżej położony punkt widokowy we Wrocławiu – Sky Tower. Tutaj z 49 piętra mogli oglądać przepiękną panoramę miasta i dalszych okolić przy promieniach chylącego się już do zachodu słońca.
Równie ciekawy i interesujący był spacer trasą wrocławskich legend, oglądanie i zwiedzanie Rynku, Ratusza, oglądanie kamieniczki Jaś i Małgosia, Uniwersytetu, Ostrowa Tumskiego. Wrocławskiego Teatru Lalek, Ogrodu Miejskiego, ulicy Grodzkiej, widoków na wyspy wrocławskie, Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, Ossolineum, Wyspy Na Piasku, Mostu Piaskowego, kościoła NMP, Katedry św. Jana Chrzciciela, Opery Wrocławskiej.
Wrażeń poznawczych z pierwszego dnia dopełniły wydarzenia dnia drugiego. Uczniowie wraz z opiekunami i przewodnikiem spacerowali po Ogrodzie Japońskim i oglądali Fontannę Multimedialną, Halę Stulecia z pergolą oraz iglicą.
Następnie wszyscy udali się do pawilonu Afrykarium, we wrocławskim ogrodzie zoologicznym, które jest pierwszym oceanarium w Polsce z unikatowym na skalę europejską obiektem prezentującym faunę i florę Czarnego Lądu.
Wrażeń dopełnił spacer po ZOO i oglądanie zwierząt z wielu prezentowanych gatunków ze wszystkich krańców świata.
Wrażenia i zasób nowych wiadomości – na lata!!!