Teatrzyk pacynkowy w bilbliotece szkolnej

Zajęcia teatralne stanowią szczególną formę aktywności i ekspresji twórczej dla każdego dziecka. Aktywność dziecka należy do jego sfery rozwoju i trzeba ją właściwie stymulować i pobudzać przez odpowiednie zabawy, a taką jest niewątpliwie zabawa w teatr.
TEATR -> UCZY -> BAWI -> WYCHOWUJE

Teatrzyk pacynkowy to miejsce, wokół którego skupiają się mali odbiorcy. Współpraca w ramach przygotowań oraz samego wykonania poszczególnych etapów przedstawienia stanowi integralną część tej zabawy i wymaga kooperacji między poszczególnymi aktorami. Rozbudza intelekt i zainteresowania, rozwija umiejętności motoryczne, koordynację wzrokowo-ruchową, wrażliwość oraz pobudza wyobraźnię. Jest to edukacja połączona z świetną zabawą.
Cele ogólne:
  • wspomaganie dziecka w jego wszechstronnym rozwoju przez: rozbudzenie zainteresowania literaturą i teatrem,
  • rozwijanie funkcji wzrokowych, słuchowych i językowych, rozwijanie wrażliwości emocjonalnej,
  • rozwijanie koncentracji i wyobraźni
  • zachęcanie do interpretowania utworu za pomocą pluszowych pacynek.
Cele operacyjne:
  • uczeń uczestniczy w teatrzyku pacynkowym,
  • uważnie słucha utworu np.: "Lew i Mysz”,
  • wyraża swoje emocje niewerbalnie.
ZABAWA BYŁA PRZEDNIA