Gość w świetlicy - pedagog szkolny

- pogadanka, rozmowa kierowana: ”BEZPIECZNY INTERNET"
Cele edukacyjne:
  • kształtowanie świadomości i wrażliwości społeczeństwa na niebezpieczeństwa czyhające w Internecie
  • zwrócenie uwagi na zjawisko cyberprzemocy, które jest częstym narzędziem w rękach dzieci i młodzieży
  • edukacja dzieci w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu.
Pedagog szkolny wraz z kierownikiem i wychowawcami świetlicy przeprowadzili z uczniami rozmowę kierowaną na temat: ”Bezpiecznego korzystania z Internetu”. Dzieci miały okazję obejrzeć prezentację multimedialną - autor: @Śieciaki, następnie odpowiadały na pytania zadawane przez nauczycieli. Chętni uczniowie odczytywali zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.

Dla przypomnienia
Jak bezpiecznie korzystać z sieci?
  • Korzystaj z silnych haseł.
  • Włącz dwuskładnikową autoryzację.
  • Regularnie aktualizuj system i oprogramowanie.
  • Bądź ostrożny i sceptyczny.
  • Chroń swoje dane osobowe.
  • Przeglądaj tylko bezpieczne strony.
  • Korzystaj tylko z bezpiecznych sieci Wi-Fi lub VPN-a.
  • Zadbaj o swój wizerunek. Jeśli publikujesz w sieci swoje zdjęcia, zadbaj, by widzieli je tylko Twoi znajomi. Nie umieszczaj w sieci zdjęć, które mogą Ci zaszkodzić dziś lub za jakiś czas.