Pasowanie na Czytelnika

- uroczystość dla pierwszoklasistów
PASOWANIE NA CZYTELNIKA - uroczystość dla pierwszoklasistów
Pasowanie na Czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Wtedy zaczyna się niesamowita, czytelnicza przygoda dzieci, które mogą już same czytać. Był to dzień, na który uczniowie z kl. IA i IB czekali z utęsknieniem. Założenie karty bibliotecznej i pierwsze wypożyczanie książek dało dzieciom dużo radości i powodu do dumy.
W pierwszej części uroczystości pierwszaczki otrzymały garść informacji na temat regulaminu wypożyczania i zasad postępowania z książkami oraz o zasadach zachowania się w bibliotece. Następnie uczestniczyli w zabawach polegających na rozwiązywaniu zagadek i rebusów związanych z książką, biblioteką oraz bajkami.
Cele:
głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
W ramach Akcji Mała Książka Wielki Człowiek" Instytutu Książki - uczniowie otrzymali czytelniczą wyprawkę. Nowych czytelników oficjalnie pasowała Pani Dyrektor Szkoły SP nr 13 Magdalena Majos. Dziękujemy za aktywny udział uczniów oraz obecność Dyrekcji i wychowawców kl. IA i IB na uroczystości