Światowy Dzień Dinozaura

Dnia 26 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Dinozaura
Z tej okazji w świetlicy szkolnej zorganizowaliśmy dla dzieci szereg aktywności, które wzbogacają wiedzę uczniów na temat prehistorycznych stworzeń oraz rozbudzają zainteresowanie tematyką. Świetliczaki obejrzały prezentację multimedialną, z której czerpały wiedzę o życiu dinozaurów, kiedy żyły, czym się żywiły , jak wyglądały oraz dlaczego i w jaki sposób wygineły. Poznały trudne pojęcia związane z tematem - wykopalisko, paleontolog, prehistoria, skamielina itp. Ciekawym ćwiczeniem dla świetliczakow, które wywołało rozbawienie i uśmiech na twarzach, okazało się wypowiadanie trudnych nazw dinozaurów jak np : tyranozaur, brachiozaur, antyklozaur, pterodaktyl czy triceratops. Uczniowie wykonali też pracę plastyczną i gazetkę okolicznościową.