Teatrzyk Kamishibai - lekcja biblioteczna w świetlicy szkolnej

CZYM JEST KAMISHIBAI – magiczny drewniany teatrzyk
KAMI to papier, SHIBAI to teatr – KAMISHIBAI to Papierowy Teatr. Kamishibai - to teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji. Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystując plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę (butai), – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych – w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania. Kamishibai to lekka drewniana scena z opowieścią na papierze w środku co stanowi oprawę dla ilustracji i skupia na niej uwagę publiczności. W ten sposób opowieść zdecydowanie wyodrębnia się z otaczającej rzeczywistości. Kamishibai to narzędzie kreatywnego działania, aktywizująca metoda pracy z uczniem. Podczas lekcji bibliotecznej zostały przedstawione bajki o tematyce globalnej...