- podsumowanie innowacji pedagogicznej
W roku szkolnym 2025/2026 w klasach pierwszych realizowana była innowacja pedagogiczna „Sensoryczne odkrywanie świata”, prowadzona przez Paulinę Simę oraz Martę Barczak. Celem przedsięwzięcia było rozwijanie ciekawości poznawczej uczniów, pobudzanie ich zmysłów do aktywnego poznawania otaczającego świata oraz wzbogacanie procesu edukacyjnego o atrakcyjne i angażujące formy pracy.
Zakończenie innowacji odbyło się w formie podsumowania całorocznych działań w formie aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Ponadto nasi uczniowie przygotowali samodzielnie prace przedstawiające lekcję, która najbardziej zapadła im w pamięć i którą uznali za najciekawszą. Powstałe prace zachwycały pomysłowością, starannością wykonania oraz kreatywnym podejściem do tematu.
Spośród wszystkich zgłoszonych prac wyłoniono zwycięzców:
I miejsce – Klara Wieczorek, klasa 1c
II miejsce – Jakub Miłak, klasa 1a
III miejsce – Mikołaj Kowalski, klasa 1a
Serdecznie gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w realizację projektu. Dziękujemy za aktywny udział, kreatywność oraz entuzjazm podczas całego roku pracy. Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenia, rozwinięte umiejętności i wspomnienia z zajęć realizowanych w ramach innowacji „Sensoryczne odkrywanie świata” pozostaną z uczniami na długo i będą inspiracją do dalszego odkrywania świata wszystkimi zmysłami.
Paulina Sima i Marta Barczak
Zakończenie innowacji odbyło się w formie podsumowania całorocznych działań w formie aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Ponadto nasi uczniowie przygotowali samodzielnie prace przedstawiające lekcję, która najbardziej zapadła im w pamięć i którą uznali za najciekawszą. Powstałe prace zachwycały pomysłowością, starannością wykonania oraz kreatywnym podejściem do tematu.
Spośród wszystkich zgłoszonych prac wyłoniono zwycięzców:
I miejsce – Klara Wieczorek, klasa 1c
II miejsce – Jakub Miłak, klasa 1a
III miejsce – Mikołaj Kowalski, klasa 1a
Serdecznie gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w realizację projektu. Dziękujemy za aktywny udział, kreatywność oraz entuzjazm podczas całego roku pracy. Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenia, rozwinięte umiejętności i wspomnienia z zajęć realizowanych w ramach innowacji „Sensoryczne odkrywanie świata” pozostaną z uczniami na długo i będą inspiracją do dalszego odkrywania świata wszystkimi zmysłami.
Paulina Sima i Marta Barczak