15-05-2024

Rekrutacja do SP 13

Rekrutacja 2024/2025
W dniach 8-9 maja 2024 r. uczniowie klasy Va, Vb oraz VIb z wychowawcami Małgorzatą Adamowicz, Anną Trajdos i Łukaszem Eksmanem zwiedzili Sandomierz, Kazimierz Dolny i Janowiec.
W dniu 9 maja 2024 roku uczniowie z klasy 7a i 7c uczestniczyli obchodach w Dnia Europy „Europejska obiegówka” w Mediatece.
W dniach 6-7 maja uczniowie klasy 6c oraz klas siódmych pod opieką wychowawców wyruszyli na wycieczkę do Krakowa i Wieliczki.
Dnia 7 maja 2024 r. największy dolnośląski zamek i trzeci pod względem wielkości w Polsce był atrakcją szkolnej wycieczki uczniów z klas ósmych, nad którymi opiekę pełnili nauczyciele: Monika Chyla, Agnieszka Michalska i Anna Sima.
233 lata temu Sejm Wielki uchwalił Konstytucję 3 Maja – pierwszą ustawę zasadniczą w Europie i drugą na świecie.
Dla setek młodych ludzi to jedna z wielu nic nie znaczących uroczystości. Dziś żyjąc w zawrotnym tempie, negujemy wszelkie wartości, nudzą nas uroczystości, apele, rocznice, święta. Ale czy tak musi być? Przecież naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości. Zatrzymajmy się na chwilę, aby rozważyć te trzy słowa ważne w historii Polski, pojawiające się często jako hasła narodowe Polaków. Brzmią one Bóg, Honor, Ojczyzna.
Dnia 29 kwietnia 2024 r. uczniowie klasy 3b wraz z wychowawcą p. Katarzyną Pielużek odwiedzili Przychodnię Weterynaryjną Jamniczek.
Na lekcji przyrody uczniowie klasy IVb poznali różne formy ukształtowania terenu.
Szachowe zwycięstwo

ul. Romana Dmowskiego 11
tel. 44 647-21-88 fax 44 647-21-88
e-mail: sp13@sp13.piotrkow.pl

Poniedziałek 13 maja 2024

Robert, Gerard, Serwacy, Aaron, Magdalena, Andrzej, Natalis, Gloria, Ciechosław, Gerarda, Dobiesława, Agnieszka

Ile czasu spędzasz przed komputerem?

Zobacz wyniki