W dniu 3 grudnia w ramach programu „Edukacja z wojskiem”, odbyły się specjalne szkolenia prowadzone przez żołnierzy Wojska Polskiego dla uczniów klas IV- VI. Zasadniczym celem programu było podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków i umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych.