Światowy Dzień Ziemi obchodzony corocznie 22 kwietnia, to największe ekologiczne święto świata, mające na celu promowanie postaw proekologicznych, ochronę środowiska oraz uświadomienie kruchości ekosystemu naszej planety.
Dzień Ziemi to jednocześnie okazja do zdobycia wiedzy na tematy związane z ekologią i ochroną środowiska. Celem obchodów jest zwrócenie uwagi jak największej liczby osób na sprawy związane ze stanem środowiska naturalnego. Właśnie z tej okazji odbyły się w naszej szkole dwa apele. Jeden z nich adresowany był dla uczniów z klas I- IV, a drugi dla uczniów klas V- VIII.