W dniach 18-20 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niezwykłej wycieczce po trzech europejskich stolicach – Wiedniu, Budapeszcie i Bratysławie. Był to czas pełen niezapomnianych wrażeń, pięknych widoków oraz cennych doświadczeń historycznych i kulturowych.
Pierwszego dnia odwiedziliśmy malowniczy Wiedeń 🇦🇹. Uczniowie mieli okazję zobaczyć m.in. Wzgórze Kahlenberg, reprezentacyjną Ringstrasse, Hofburg oraz imponującą katedrę św. Szczepana (Stephansdom). Spacer po stolicy Austrii pozwolił wszystkim poczuć wyjątkowy klimat miasta pełnego historii i elegancji.
Drugi dzień upłynął w niezwykłej atmosferze Budapesztu 🇭🇺. Zwiedxilismy najważniejsze i najbardziej zachwycające miejsca stolicy Węgier – Górę Zamkową, Basztę Rybacką, Kościół Macieja, Bazylikę św. Stefana oraz imponujący Parlament. Nie zabrakło również wyjątkowego rejsu po Dunaju, podczas którego mogliśmy podziwiać panoramę miasta z zupełnie innej perspektywy.
Trzeci, a zarazem ostatni dzień wycieczki spędziliśmy w urokliwej Bratysławie 🇸🇰. Podczas zwiedzania zobaczyliśmy Zamek Bratysławski, malowniczo położony na wzgórzu i będący wizytówką Słowacji, a także Katedrę św. Marcina – Narodowy Zabytek Kultury. Na naszej trasie znalazły się również: Most Słowackiego Powstania Narodowego, historyczny budynek Słowackiego Teatru Narodowego, Pałac Prymasowski, Stary Ratusz, Brama Michalska oraz secesyjny Błękitny Kościół.
Wyjazd był nie tylko doskonałą okazją do poznania historii i kultury odwiedzanych krajów, ale także do integracji, wspólnego spędzania czasu i tworzenia pięknych wspomnień.
Serdecznie dziękujemy Navigator „Travel Architects” za organizację niezapomnianej wycieczki, pilotowi Kubie za opiekę, naszym kierowcom – panom Robertowi i Marcinowi – za bezpieczny transport, a także opiekunom za troskę i wsparcie podczas całego wyjazdu.
Opiekunowie: Łukasz Eksman, Małgorzata Adamowicz, Monika Strzeszyńska, Izabella Remisz, Małgorzata Szymczyk
Drugi dzień upłynął w niezwykłej atmosferze Budapesztu 🇭🇺. Zwiedxilismy najważniejsze i najbardziej zachwycające miejsca stolicy Węgier – Górę Zamkową, Basztę Rybacką, Kościół Macieja, Bazylikę św. Stefana oraz imponujący Parlament. Nie zabrakło również wyjątkowego rejsu po Dunaju, podczas którego mogliśmy podziwiać panoramę miasta z zupełnie innej perspektywy.
Trzeci, a zarazem ostatni dzień wycieczki spędziliśmy w urokliwej Bratysławie 🇸🇰. Podczas zwiedzania zobaczyliśmy Zamek Bratysławski, malowniczo położony na wzgórzu i będący wizytówką Słowacji, a także Katedrę św. Marcina – Narodowy Zabytek Kultury. Na naszej trasie znalazły się również: Most Słowackiego Powstania Narodowego, historyczny budynek Słowackiego Teatru Narodowego, Pałac Prymasowski, Stary Ratusz, Brama Michalska oraz secesyjny Błękitny Kościół.
Wyjazd był nie tylko doskonałą okazją do poznania historii i kultury odwiedzanych krajów, ale także do integracji, wspólnego spędzania czasu i tworzenia pięknych wspomnień.
Serdecznie dziękujemy Navigator „Travel Architects” za organizację niezapomnianej wycieczki, pilotowi Kubie za opiekę, naszym kierowcom – panom Robertowi i Marcinowi – za bezpieczny transport, a także opiekunom za troskę i wsparcie podczas całego wyjazdu.
Opiekunowie: Łukasz Eksman, Małgorzata Adamowicz, Monika Strzeszyńska, Izabella Remisz, Małgorzata Szymczyk