Szkoła Podstawowa nr 13
im. Trybunału Koronnego w Piotrkowie Trybunalskim

Uroczyste pożegnanie absolwentów Szkoły Podstawowej nr 13

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 3 =

Czwartek, 25 czerwca, był wyjątkowym dniem w historii naszej szkoły. Podczas uroczystej akademii pożegnaliśmy uczniów klas ósmych, którzy zakończyli swoją edukację w murach „Trzynastki”.
Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego, po którym nastąpiła ceremonia przekazania sztandaru szkoły nowemu pocztowi sztandarowemu. Ustępujący absolwenci przekazali symbol tradycji i patriotyzmu swoim młodszym kolegom z klas siódmych, składając uroczyste ślubowanie. Dla ósmoklasistów był to symboliczny moment zamykający etap nauki w szkole podstawowej, a dla siódmoklasistów – początek odpowiedzialnej roli reprezentowania szkoły podczas najważniejszych uroczystości.
Pani Dyrektor Magdalena Majos skierowała do uczniów, rodziców i nauczycieli ciepłe, pełne wzruszenia słowa podziękowania za wspólnie spędzone lata. Wraz z wychowawcami klas ósmych – Panią Agatą Michalec, Panią Anna Trajdos oraz Panią Joanna Nowak – wręczyła nagrody uczniom wyróżniającym się wysokimi wynikami w nauce i aktywnym udziałem w życiu szkoły, a także listy gratulacyjne i podziękowania dla rodziców.
Zwieńczeniem uroczystości było pełne humoru przedstawienie pt. „Jeden, zwykły dzień, który okazał się ostatnim”. Uczniowie z przymrużeniem oka zaprezentowali szkolną codzienność – zabawne sytuacje z lekcji, niespodziewane kartkówki, próby uniknięcia odpowiedzi przy tablicy oraz pełne energii wydarzenia na szkolnych korytarzach. Występ wywołał wiele śmiechu, gromkie brawa i stał się pięknym wspomnieniem wspólnie spędzonych lat.
Serdecznie gratulujemy naszym absolwentom i życzymy im wielu sukcesów oraz powodzenia na nowej drodze edukacyjnej!
powrót