Szkoła Podstawowa nr 13
im. Trybunału Koronnego w Piotrkowie Trybunalskim

Rajdy

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =

ROK SZKOLNY 2023/2024
Rajdowe powitanie wiosny
W sobotę 23 marca 2024 roku Wędrowcy i Włóczykije wraz z opiekunami p. I.Remisz, I.Dzwonnik I.Brylikowską wybrali się na pieszy rajd PTTK ,,Topienie Marzanny". Trasa wyprawy przebiegała od ulicy Narutowicza do Parku Belzackiego. Wędrując pod opieką przewodnika zgłębialiśmy wiedzę na temat naszego miasta. Ciekawe były wypowiedzi dotyczące Kolei warszawsko -wiedeńskiej, pobytu Prezydenta RP A. Dudy w hotelu Vestil, Dożynek z 1979 roku, Osiedla  35-lecia PRL, Stadionu sportowego, Alei Sikorskiego oraz Wieży Ciśnień.  W Parku Belzackim został rozstrzygnięty konkurs na najładniejszą kukłę Marzannę oraz słodki poczęstunek. Przyjemnie relaksowaliśmy się wśród pierwszych kwiatów wiosny krokusów, które utworzyły piękny obszar zieleni. Sobotni rajd dostarczył nam wiele radości, pozytywnej energii, integracji na świeżym powietrzu oraz poszerzył wiedzę na temat historii naszego miasta. Ponad to zrobiliśmy 11.000 kroków w miłej atmosferze oraz w słonecznej aurze. Dziękujemy za uczestnictwo i do zobaczenia na szlaku.


ROK SZKOLNY 2022/2023

Zimowy rajd pieszy „GORĄCEGO CZAJU ŁYK”
W sobotę, 25 lutego grupa „Wędrowców” i „Włóczykijów” wraz z opiekunami p.I.Remisz, I.Brylikowską i I.Dzwonnik, wyruszyła na rajd. Był to 51 zimowy rajd pieszy „GORĄCEGO CZAJU ŁYK”. Miejscem zbiórki była  kapliczka przy ul.Narutowicza w  Piotrkowie Trybunalskim, nieprzypadkowo zresztą gdyż trasa rajdu wiodła „od kapliczki do kapliczki”. Dla niewtajemniczonych mamy w naszym mieście kilka zabytkowych, bardzo starych kapliczek. Historię ich opowiadała nam pani przewodniczka. Wędrując tą trasą, słuchaliśmy też innych ciekawostek dotyczących naszego grodu. Pogoda nie była tym razem sprzyjająca, ale prawdziwy piechur żadnej pogody się nie boi..
Wędrówkę zakończyliśmy na Rynku Starego Miasta, gdzie czekał na nas poczęstunek i ciepła herbata.Rajd Parasolowy

W sobotę 22 października 2022r., jak co roku, Wędrowcy i Włóczykije, pod opieką p.I.Remisz, p.I.Dzwonnik i p.I.Brylikowskiej wzięli udział w 52 RAJDZIE PARASOLOWYM. Tegoroczny rajd odbył się pod hasłem „ Parki, skwery i zieleńce Piotrkowa Trybunalskiego. Spacer, na który zaprosił nas piotrkowski Oddział PTTK, rozpoczął się na skwerze cerkiewnym, przy ulicy Słowackiego. Wędrowaliśmy ulicami naszego miasta, a pan przewodnik opowiadał ciekawostkiz historii naszego grodu. Przepięknie wyglądały nasze piotrkowskie zieleńce w jesiennej szacie.
Pogoda nam dopisała. Było ciepło, jak na tę porę roku. Na mecie otrzymaliśmy poczęstunek Organizatorzy rozstrzygnęli też konkurs na najciekawiej wykonany parasol. 
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć i DO ZOBACZENIA NA SZLAKU!!!


Rajd „Prażonego ziemniaka”


W sobotę 1 października  2022 r. grupa „Wędrowców” i „Włóczykijów” wyruszyła na pierwszy w tym roku rajd pieszy organizowany przez PTTK w Piotrkowie Trybunalskim. Był to rajd „Prażonego ziemniaka”. Pogoda dopisała. Organizatorzy rajdu zaprosili uczestników na spacer „Śladami piotrkowskich architektów”, z których najsłynniejszy Feliks Nowicki był autorem projektu budynku „Willi Wandy”, czy piotrkowskiego sądu. Przewodnicy opowiadali ciekawostki związane z najciekawszymi budynkami w naszym mieście.
Wyruszyliśmy z placu przy słynnej wieży ciśnień, a zakończyliśmy rajd w Alejach Cmentarnych, gdzie w restauracji „U Meckiera” czekał na nas poczęstunek – pyszne prażone ziemniaki z cebulą i kiełbaską.

-----------------------------------------------------------------------------------------
ROK SZKOLNY 2021/2022

RAJD "TOPIENIE MARZANNY"

WIOSNA!!! 26 marca 2022r. rajdowicze z naszej szkoły, pod opieką p.Izabelli Remisz, Iwony Brylikowskiej i Izabeli Dzwonnik, powitali wiosnę biorąc udział w rajdzie „Topienie Marzanny” organizowanym przez PTTK i CIT. Trasa rajdu wiodła od Rynku Trybunalskiego do mostku wierzejskiego. Pogoda była piękna. Przy okazji długiego spaceru uczestnicy mieli okazję posłuchać ciekawostek z historii naszego miasta. Na mecie został rozstrzygnięty konkurs na najciekawszą Marzannę.
Na koniec, wszyscy uczestnicy otrzymali rajdowy poczęstunek – pyszne pączki, które po długim spacerze smakowały wybornie.RAJD „PUCHOWY ŚNIEGU TREN” – KANAPKA DLA MIESZKAŃCÓW LASU

W sobotę 22 stycznia 2022 r. grupa piechurów, ze Szkoły Podstawowej nr 13, pod opieką p.I.Dzwonnik, p.I.Brylikowskiej i p.I.Remisz  wyruszyła na rajd „PUCHOWY ŚNIEGU TREN” – KANAPKA DLA MIESZKAŃCÓW LASU. Autokarem udaliśmy się do Leśnej Osady Rehabilitacji Zwierząt w Kole. Tam spotkaliśmy się z leśnikiem, który ciekawie opowiadał o losach swoich podopiecznych, które trafiły do ośrodka. Celem rajdu było też dokarmianie leśnej zwierzyny podczas zimowego spaceru. Rajd zakończył się pieczeniem kiełbasek. Zadowoleni  i pełni wrażeń wróciliśmy do Piotrkowa.-----------------------------------------------------------------------------------------
ROK SZKOLNY 2020/2021

RAJD "PRAŻONEGO ZIEMNIAKA"

W sobotę 3 października 2020 roku grupa „Wędrowców” i „Włóczykijów” wyruszyła na pierwszy w tym roku rajd pieszy organizowany przez PTTK w Piotrkowie Trybunalskim. Był to rajd „Prażonego ziemniaka”. Pogoda była przepiękna. Tym razem zadaniem uczestników był spacer wyznaczoną na mapie trasą i zapisywanie wszystkich pomników i tablic pamiątkowych dostrzeżonych podczas tej wycieczki. Tym sposobem dowiedzieliśmy się wiele o historii naszego miasta i znanych postaciach z nim związanych.
Wyruszyliśmy z Parku Miejskiego, a zakończyliśmy rajd w Alejach Cmentarnych, gdzie w restauracji „U Meckiera” czekał na nas poczęstunek – pyszne prażone ziemniaki z cebulą i kiełbaską.

Opiekunowie:
Izabela Dzwonnik
Iwona Brylikowska
Izabella Remisz

     


-----------------------------------------------------------------------------------------
ROK SZKOLNY 2019/2020


RAJD "GORĄCEGO CZAJU ŁYK"

W sobotę, 15 lutego 2020 roku grupa „Wędrowców” i „Włóczykijów” z SP 13 wyruszyła na rajd. Był to 48 zimowy rajd pieszy „GORĄCEGO CZAJU ŁYK”.
Miejscem zbiórki był plac przy wieży ciśnień w Piotrkowie Trybunalskim, nieprzypadkowo zresztą gdyż trasa rajdu wiodła „od wieży do wieży”. Dla niewtajemniczonych druga wieża znajduje się w podwórku tzw. „piotrkowskiego Pekinu” przy ulicy Roosevelta. Wędrując tą trasą, słuchaliśmy ciekawostek z historii naszego miasta.
Wędrówkę zakończyliśmy w parku miejskim, gdzie czekał na nas poczęstunek i ciepła herbata.
 

Opiekunowie:
Izabela Dzwonnik
Iwona Brylikowska
Izabella Remisz

     -----------------------------------------------------------------------------------------
RAJD "ZIMOWY ŚNIEGU TREN-KANAPKA DLA MIESZKAŃCÓW LASU"

Witajcie uczniowie! Tuż przed feriami zimowymi 11 stycznia 2020 roku grupa piechurów z SP 13 wyruszyła na kolejny rajd. Tym razem był to rajd „Puchowy Śniegu Tren – kanapka dla mieszkańców lasu”. Wraz z przewodnikami z PTTK pojechaliśmy do Leśnego Ośrodka Edukacji i Rehabilitacji Zwierząt w Kole. Przywitał nas, jak zawsze uśmiechnięty gospodarz ośrodka i jeszcze ktoś…. Kto? ŁOŚ!!! Oswojony i przyjaźnie nastawiony do wszystkich odwiedzających. Z zaciekawieniem wysłuchaliśmy jego historii. Przywitaliśmy się również z innymi mieszkańcami osady. Niektórych możemy nazwać starymi znajomymi, jak na przykład dzika Chrumka.
Rajd zakończył się poczęstunkiem. Jedliśmy kiełbaski z grilla dzieląc się posiłkiem ze spacerującymi wokół nas psami i kotami.
Wszystko to możecie obejrzeć na zdjęciach.

Zapraszamy na kolejny rajd.

Zapisy prowadzą:
Izabella Remisz
Iwona Brylikowska
Izabela Dzwonnik


        
-----------------------------------------------------------------------------------------
RAJD "PŁOMYK PAMIĘCI"

Dnia 26 października 2019 roku uczniowie SP 13 wzięli udział w rajdzie „Płomyk Pamięci” organizowanym przez PTTK. Podczas rajdu uczniowie naszej szkoły mieli za zadanie oczyścić Pomnik Powstańców, znajdujący się na nowym cmentarzu.
Rajdowicze wzięli również udział w sprzątaniu mogił żołnierzy nieznanych znajdujących się na cmentarzu wojskowym. Wysłuchali też pogadanki o tematyce historycznej związanej z tym miejscem.
Po pracach porządkowych zostaliśmy poczęstowani pysznymi zapiekankami i gorącą herbatą. Każdy otrzymał też rajdowy upominek.

Opiekunowie:
Izabela Dzwonnik
Iwona Brylikowska
Izabella Remisz

   

-----------------------------------------------------------------------------------------
50 RAJD PARASOLOWY

W sobotę 5 października 2019 roku, Wędrowcy i Włóczykije z SP 13 wzięli udział w 50! RAJDZIE PARASOLOWYM. Spacer, na który zaprosił nas piotrkowski Oddział PTTK wiódł tym razem Szlakiem Legend Piotrkowskich. Dzięki grze miejskiej, którą przygotowali przewodnicy PTTK mieliśmy możliwość zapoznania się z legendami związanymi z historią naszego miasta.
Pogoda nam dopisała. Było słonecznie. Na mecie zostaliśmy poczęstowani ciepłą kiełbaską i bułeczką. Organizatorzy rozstrzygnęli też konkurs na najciekawiej wykonany parasol. Nasze parasole, jak zawsze zostały docenione przez komisję konkursową i zdobyły wyróżnienia.
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć i DO ZOBACZENIA NA SZLAKU!!!

Opiekunowie:
Izabela Dzwonnik
Iwona Brylikowska
Izabella Remisz

           
-----------------------------------------------------------------------------------------
RAJD "PRAŻONEGO ZIEMNIAKA"

W sobotę 21 września 2019 roku grupa „Wędrowców” i „Włóczykijów” z SP 13 wyruszyła na pierwszy w tym roku rajd pieszy organizowany przez PTTK w Piotrkowie Trybunalskim. Był to 50 rajd „Prażonego ziemniaka"  organizowany z okazji 500-lecia zamku Królewskiego.
Wyruszyliśmy z Placu Zamkowego i z przewodnikiem PTTK przeszliśmy śladami pomników wielkich postaci historycznych takich jak m.in. Wincenty Witos czy Mikołaj Kopernik.
Rajd zakończył się w restauracji „Odyseusz”, gdzie wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani porcją prażonych ziemniaków. Rozstrzygnięty został również konkurs na najciekawszy i największy, naturalny kształt ziemniaka.

Opiekunowie:
Izabela Dzwonnik
Iwona Brylikowska
Izabella Remisz

        
 -----------------------------------------------------------------------------------------
ROK SZKOLNY 2018/2019

RAJD „WIOSNA ŻAKÓW”

Rajd „Wiosna żaków” odbył się 6 kwietnia 2019 roku. Tym razem uczestnicy – również uczniowie SP 13 wyruszyli do Moszczenicy, gdzie mieści się Oddział Terenowy Nadpilicznych Parków Krajobrazowych. Tam wysłuchaliśmy prelekcji w terenie o parkach krajobrazowych. Oglądaliśmy koniki polskie, które bardzo nam się podobały. Zakończyliśmy rajd przy wspólnym ognisku.

Opiekunowie:
Izabela Dzwonnik
Iwona Brylikowska
Izabella Remisz.

        


-----------------------------------------------------------------------------------------


RAJD "TOPIENIE MARZANNY"

Dnia 23 marca 2019 roku rajdowicze z SP 13 powitali wiosnę biorąc udział w rajdzie „Topienie Marzanny” organizowanym przez PTTK i CIT. Trasa rajdu wiodła od placu przy I LO do mostku wierzejskiego. Przy okazji długiego spaceru uczestnicy mieli okazję posłuchać ciekawostek z historii naszego miasta. Na mecie został rozstrzygnięty konkurs na najciekawszą Marzannę, a następnie wszystkie kukły zostały spalone na znak odchodzącej zimy.
Na koniec, wszyscy uczestnicy otrzymali rajdowy poczęstunek – kiełbaski na gorąco, które po długim spacerze smakowały wybornie.

Opiekunowie:
Izabela Dzwonnik
Iwona Brylikowska
Izabella Remisz.

 

        
-----------------------------------------------------------------------------------------
RAJD „GORĄCEGO CZAJU ŁYK”

W sobotę, 2 lutego 2019 roku grupa „Wędrowców” i „Włóczykijów” z SP 13 wyruszyła na rajd. Był to 47 zimowy rajd pieszy „GORĄCEGO CZAJU ŁYK”.
Miejscem zbiórki było wejście do MEDIATEKI 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego. Dzięki uprzejmości organizatorów mogliśmy, jako jedni z pierwszych zwiedzających wejść do tego jednego z najnowocześniejszych budynków w naszym mieście. Już wkrótce będzie on służył wszystkim mieszkańcom.
Potem ruszyliśmy szlakiem piotrkowskich legend i bram miasta, słuchając ciekawych opowieści naszego przewodnika.
Wędrówkę zakończyliśmy na Rynku Starego Miasta, gdzie czekał na nas poczęstunek i ciepła herbata.

Opiekunowie:
Izabela Dzwonnik
Iwona Brylikowska
Izabella Remisz


        
-----------------------------------------------------------------------------------------
RAJD "ZIMOWY ŚNIEGU TREN"

Dnia 12 stycznia 2019 roku drużyny „Wędrowców” i „Włóczykijów” z SP 13 pod opieką p. Iwony Brylikowskiej, p. Izabelli Remisz i p. Izabeli Dzwonnik, znów wyruszyły na kolejny rajd. Tym razem celem rajdu „Puchowy śniegu tren” było dokarmianie leśnej zwierzyny w tej trudnej dla mieszkańców lasu porze roku.
Autokarem pojechaliśmy do Leśnego Ośrodka Edukacyjnego w Kole. Tam spotkaliśmy się z leśnikiem i jego podopiecznymi – dzikimi zwierzętami, które z różnych powodów nie mogą żyć na wolności, gdyż nie dałyby sobie rady. Po wysłuchaniu ciekawostek ze świata przyrody udaliśmy się na poczęstunek. Kiełbaska z grilla smakowała wybornie.
Zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy autokarem do Piotrkowa.
Z niecierpliwością czekamy na kolejny rajd.

Opiekunowie:
Izabela Dzwonnik
Iwona Brylikowska
Izabella Remisz.

           


-----------------------------------------------------------------------------------------
49 RAJD PARASOLOWY

W sobotę 17 listopada 2018 roku, jak co roku, Wędrowcy i Włóczykije z SP 13 wzięli udział w 49 RAJDZIE PARASOLOWYM. Spacer, na który zaprosił nas piotrkowski Oddział PTTK wiódł tym razem Szlakiem Niepodległości. Wiele dowiedzieliśmy się o sławnych mieszkańcach Piotrkowa Trybunalskiego, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości przez nasz kraj.
Pogoda nam dopisała. Było mroźno, ale słonecznie. Na mecie zostaliśmy poczęstowani ciepłą kiełbaską i bułeczką. Organizatorzy rozstrzygnęli też konkurs na najciekawiej wykonany parasol. Nasz, wykonany przez Paulinę Kokoszę z klasy IV A, zdobył II miejsce.
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć i DO ZOBACZENIA NA SZLAKU!!!
Opiekunowie:
Izabela Dzwonnik
Iwona Brylikowska
Izabella Remisz.

           

-----------------------------------------------------------------------------------------
RAJD "PŁOMYK PAMIĘCI"

Dnia 27 października 2018 roku uczniowie z SP 13 wzięli udział w rajdzie „Płomyk Pamięci” organizowanym przez PTTK. Podczas rajdu został ogłoszony konkurs topograficzno – historyczny „Zasłużeni mieszkańcy Piotrkowa”, w którym nasi uczniowie mieli za zadanie odnaleźć groby znanych legionistów, korzystając z planu cmentarza.
Rajdowicze wzięli również udział w sprzątaniu mogił żołnierzy nieznanych znajdujących się na cmentarzu wojskowym. Wysłuchali też pogadanki o tematyce historycznej związanej z tym miejscem.


Opiekunowie:
Izabela Dzwonnik
Iwona Brylikowska
Izabella Remisz.

             

-----------------------------------------------------------------------------------------
RAJD "PRAŻONEGO ZIEMNIAKA"

W sobotę 6 października 2018 roku odbył się pierwszy w tym roku szkolnym rajd, w którym wzięły udział drużyny „Włóczykijów” „Wędrowców” z SP 13. Był to rajd „Prażonego ziemniaka”. Rozpoczął się w restauracji „Odyseusz” w Piotrkowie Trybunalskim. Tam zostaliśmy poczęstowani pysznymi ziemniaczkami z kiełbaską. Posileni ruszyliśmy na spacer Traktem Wielu Kultur wraz z przewodnikiem.
Zakończenie rajdu odbyło się na Rynku Starego Miasta, gdzie został rozstrzygnięty konkurs na najciekawszy, naturalny kształt ziemniaka. Pogoda nam dopisała, co widać na zamieszczonych zdjęciach.
Zachęcamy wszystkich do udziału w kolejnych rajdach.

Organizatorzy:
p. Izabela Dzwonnik
p. Iwona Brylikowska
p. Izabella Remisz.

                    

-----------------------------------------------------------------------------------------
ROK SZKOLNY 2017/2018

„Topienie Marzanny”

Dnia 24 marca 2018 r. rajdowicze z klas trzecich z SP 13 wzięli udział w rajdzie „Topienie Marzanny” organizowanym przez PTTK. Trasa rajdu wiodła od Rynku Starego Miasta do mostku wierzejskiego. Przy okazji długiego spaceru uczestnicy mieli okazję posłuchać ciekawostek z historii naszego miasta. Na mecie został rozstrzygnięty konkurs na najciekawszą Marzannę, a następnie wszystkie kukły zostały spalone na znak odchodzącej zimy.
Na koniec, wszyscy uczestnicy otrzymali rajdowy poczęstunek – kiełbaski na gorąco, które po długim spacerze smakowały wybornie.

Opiekun:
p. Izabela Dzwonnik
p. Izabella Remisz.

              
-----------------------------------------------------------------------------------------

RAJD "PŁOMYK PAMIĘCI"

W październiku 2017 roku uczniowie SP 13 wzięli udział w rajdzie „Płomyk Pamięci” organizowanym przez PTTK i CIT. Podczas rajdu został ogłoszony konkurs topograficzno – historyczny „Zasłużeni mieszkańcy Piotrkowa”, w którym nasi uczniowie zdobyli II miejsce.
Rajdowicze wzięli również udział w sprzątaniu mogił żołnierzy nieznanych znajdujących się na cmentarzu wojskowym. Wysłuchali też pogadanki o tematyce historycznej związanej z tym miejscem.

Opiekunowie:
p. Iwona Brylikowska
p.Izabela Dzwonnik

p. Izabella Remisz.

     
-----------------------------------------------------------------------------------------

RAJD PRAŻONEGO ZIEMNIAKA

Dnia 16 września 2017 roku odbył się „Rajd prażonego ziemniaka”. Wzięło w nim udział ponad 30 uczniów z SP 13. Podczas rajdu uczniowie odbyli kilkukilometrowy spacer po mieście, który został zwieńczony porcją prażonych ziemniaków. Na zakończenie rozstrzygnięto konkurs na najzabawniejszy naturalny kształt ziemniaka. Nasze ziemniaczki zostały również nagrodzone.

Opiekunowie grupy:
Iwona Brylikowska
Izabela Dzwonnik
Izabella Remisz

          

-----------------------------------------------------------------------------------------
EKOLOGIA... i 800-lecie PIOTRKOWA TRYBUNALSKIEGO

W maju 2017 roku odbyły się dwa rajdy z udziałem uczniów z SP13. Jeden Rajd Ekologiczny związany z obchodami Dnia Ziemi. Celem rajdu było propagowanie postaw ekologicznych poprzez sprzątanie Lasu Wolborskiego.
Drugi rajd związany był z obchodami 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego. Wraz z przewodnikiem z CIT-u uczniowie pod opieką nauczycieli spacerowali po Starym Mieście i słuchali opowieści o dawnym Piotrkowie.

p. Ilona Jachimczak
p. Izabella Dzwonnik

p. Izabella Remisz.

           


-----------------------------------------------------------------------------------------
TOPIENIE MARZANNY

Dnia 18 marca 2017 roku rajdowicze z Koła Turystycznego z SP13 przywitali wiosnę, uczestnicząc w rajdzie „Topienia Marzanny” zorganizowanym przez PTTK. Przygotowali swoje, własnoręcznie wykonane Marzanny, które wzięły udział w konkursie i zdobyły nagrody. Rajd zakończył się na Placu Pofranciszkańskim słodkim poczęstunkiem, wręczeniem nagród i dyplomów.

Opiekun:
p. Ilona Jachimczak

p. Izabella Remisz.

  

-----------------------------------------------------------------------------------------
ŚNIEGOWEGO PUCHU TREN
GORĄCEGO CZAJU ŁYK

Zimą, grupa piechurów z Koła Turystycznego uczestniczyła w dwóch rajdach: „Śniegowego Puchu Tren” oraz „Gorącego Czaju Łyk”. Podczas pierwszego z nich, w czasie spaceru po lesie podziwiali piękno przyrody zimą i uczyli się rozpoznawać tropy zwierząt. Rajd zakończył się ogniskiem z pieczeniem kiełbasek oraz konkursem na największego bałwana.
Drugi rajd był związany z obchodami 800 – lecia Piotrkowa Trybunalskiego. Uczestnicy spacerowali wokół Starego Miasta poznając historię swojego grodu. Rajd zakończył się w Zamku Królewskim, gdzie rajdowi częstowali się gorącą herbatą i pączkami, a starsi uczestnicy pisali test z wiedzy na temat Piotrkowa.
Kolejny rajd odbędzie się w marcu. Wszystkich chętnych zapraszamy do zgłaszania swojego uczestnictwa do opiekunów Koła Turystycznego klas młodszych:

p. Ilona Jachimczak
p. Izabella Dzwonnik

p. Izabella Remisz.

           
 


-----------------------------------------------------------------------------------------
RAJD EKOLOGICZNY

Rajd „Ekologiczny”, którego celem jest propagowanie życia zgodnego z naturą. Uczestnicy rajdu spotkali się przy ognisku, gdzie wspólnie piekli kiełbaski i odpowiadali na pytania konkursowe.

Opiekunami Szkolnego Koła PTTK są:
p. Ilona Jachimczak i p. Izabela Dzwonnik
p. Izabella Remisz.

Zapraszamy do zgłaszania się na kolejne rajdy.

  

-----------------------------------------------------------------------------------------

RAJD PARASOLOWY

Rajd „Parasolowy” odbył się 5 listopada 2016 roku. Uczniowie wykonali parasol, który w konkursie zajął I miejsce. Był imponujący. Możecie podziwiać go na zamieszczonym zdjęciu.

-----------------------------------------------------------------------------------------
KOŁO TURYSTYCZNE 2016/2017

Jak co roku zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w rajdach pieszych organizowanych przez PTTK w Piotrkowie Trybunalskim. W tym roku szkolnym odbyły się już dwa takie rajdy: „Prażonego ziemniaka” i „Płomyk pamięci”. Chętni uczniowie mogą zgłaszać się do opiekunek Szkolnego Koła Turystycznego dla klas młodszych pani Ilony Jachimczak i pani Izabeli Dzwonnik.

      
-----------------------------------------------------------------------------------------

  • PRAŻONEGO ZIEMNIAKA
  • PŁOMYK PAMIĘCI

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KOŁO TURYSTYCZNE 2015/2016

Koło turystyczne działające w Szkole Podstawowej nr 13 zachęca uczniów klas I – VI do udziału w rajdach pieszych i rowerowych organizowanych przez PTTK w Piotrkowie Trybunalskim. Chętni uczniowie mogą zgłaszać się do pań: Ilony Jachimczak, Izabeli Dzwonnik, Iwony Brylikowskiej - klasy I-III oraz do p. Izabelli Remisz - klasy IV-VI.

W tym roku szkolnym odbyły się już trzy takie rajdy: „W świecie motoryzacji”, „Prażonego ziemniaka” oraz „Płomyk pamięci”. Każdy rajd to spacer lub przejażdżka rowerowa po najbliższej okolicy. Poznajemy na nich ciekawe miejsca, o których często wcześniej nie wiedzieliśmy. Każdy rajd to również ciekawe zadanie do wykonania lub konkurs z nagrodami. A po wysiłku fizycznym i umysłowym, organizatorzy rajdu zapraszają zawsze na pyszny poczęstunek.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

  • W ŚWIECIE MOTORYZACJI
  • PRAŻONEGO ZIEMNIAKA
  • PŁOMYK PAMIĘCI

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------