Szkoła Podstawowa nr 13
im. Trybunału Koronnego w Piotrkowie Trybunalskim

Samorząd Uczniowski-Wydarzenia

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 6 =

WYDARZENIA - ROK SZKOLNY 2023/2024
**********************************************************************************

DZIEŃ KROPKI

15 września to Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzień, w którym skupiamy się na odkrywaniu własnych talentów, pasji, a przede wszystkim na dobrej zabawie. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w dniu dzisiejszymi w naszej szkole obowiązywały ubrania w kropki, a na lekcjach motywem przewodnim była wspomniana kropka.

SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW
Zbieramy "Talenciaki"
Nasza szkoła kolejny raz bierze udział w akcji Lidl Polska "Szkoły pełne talentów".
Co możecie zrobić dla naszej szkoły?
Zróbcie zakupy w Lidlu za minimum zł (w koszyku musi znajdować się także owoc lub warzywo ).
Odbierzcie przy kasie ”Talenciaka”.
Zeskanujcie kod QR z „ Talenciaka” i wybierzcie naszą szkołę albo przynieście "Talenciaka" do szkoły. Pudełko na "Talenciaki" od 4 września będzie ustawione przy głównym wejściu do szkoły.


WYDARZENIA - ROK SZKOLNY 2022/2023
**********************************************************************************


POŻEGNANIE ÓSMOKLASISTÓW

Czwartek 22 czerwca to dzień, w którym musimy się rozstać z naszymi ósmoklasistami. Wśród nich jest przewodnicząca i jej zastępca Weronika Sowa i Damian Cecotka. Serdecznie Wam dziękujemy za całoroczną współpracę. Życzymy powodzenia!!!


KONKURS SU NA "NAJLEPSZY FILM PROMOCYNY SZKOŁY"

Miło nam ogłosić, że konkurs na "Najlepszy film promocyjny szkoły" został roztrzygnięty. Bezkonkurencyjny okazał się film, którego twórcami byli: Gustaw Kubala, Damian Cecotk, Damian Gajda, Krzysztof Macherowski z kl. VIIIa. Chłopcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i karty upominkowe do Empik.
 

KOLOROWY TYDZIEŃ

W dniach 17 - 21 kwietnia 2023 r. Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 13 w Piotrkowie Trybunalskim po raz pierwszy zorganizował zabawę pod hasłem "Kolorowy tydzień" - każdy dzień tygodnia, to inny kolor ubioru: biały poniedziałek, niebieski wtorek, czerwona środa, zielony czwartek oraz czarny piątek. Przedstawiciele SU każdego dnia odwiedzali klasy i robili zdjęcia.

Inicjatywa miała za zadanie umilić dni w szkole, oraz zintegrować zespoły klasowe. Czas pokazał, która klasa w naszej szkole potrafi najlepiej i najefektywniej współdziałać.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy dołączyli do kolorowego wyzwania!


DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

W poniedziałek 3 kwietnia uczniowie klas IIIb i IVa zapoznali się z ideą Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który obchodzony jest 2 kwietnia. Pani Ewa Najgebauer - pedagog szkolny przeprowadziła w klasach pogadankę na temat autyzmu, opowiedziała jakie specjalne potrzeby mają dzieci z autyzmem oraz jak można im pomóc. Dzięki temu uczniowie zrozumieli, jak ważne jest, aby szanować różnice między ludźmi, wspierać i szanować się wzajemnie. Na koniec zajęć uczniowie wykonali plakat na znak integracji z kolegami i koleżankami z Autyzmem.

Dzień Świadomości Autyzmu to nie tylko czas na zwiększanie wiedzy i zrozumienia na temat autyzmu, ale również czas na wyrażanie wsparcia i pokazywanie, że wszyscy jesteśmy równi i ważni. Działania takie jak te podejmowane w naszej szkole, pomagają nam lepiej zrozumieć świat i ludzi wokół nas, a także kształtują nasze postawy i wartości.

DZIEŃ BEZ PLECAKA

W piątek, 31 marca Samorząd Uczniowski zorganizował popularny na całym świecie Dzień Bez Plecaka. Zadaniem uczniów było spakowanie książek i zeszytów w coś innego niż zwykły plecak. Wszyscy puścili wodze fantazji i spisali się na medal! Zarówno młodsi jak i starsi uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością i poczuciem humoru. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.

DZIEŃ KOBIET

Z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski zaprosił do szkoły Panią Monikę Kisiel - dietetyka i instruktorkę Zumba ® Fitness, która poprowadziła zajęcia ZUMBY. Mamy nadzieje, ze wszystkie Dziewczynki świetnie sie bawiły podczas zabawy tanecznej połączonej z treningiem. A żeby ten wyjątkowy dzień był jeszcze milszy, Damian Cecotka - zastępca przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego miał dla Dziewczynek słodką niespodziankę.

PIDŻAMOWY WTOREK

Wtorek 28 lutego uczniowie naszej szkoły spędzili w niecodziennej atmosferze. Powód tej radości, zadowolenia i uśmiechu na twarzach naszych uczniów to zorganizowany przez Samorząd Uczniowski Pidżamowy Wtorek czyli Dzień Pidżamy i Bambosza. Tego dnia większość uczniów i tych młodszych i tych starszych pojawiła się w szkole w pidżamach. Na szkolnym korytarzu można było spotkać tygrysy, misie, jednorożce i inne postaci z krainy bajek. Inni wskoczyli w swoje mięciutkie kapcie lub ulubione i cieplutkie szlafroczki. Wśród uczniów na szkolnych ławkach można było dostrzec ulubione podusie i przytulanki.


 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO
Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego Samorząd Uczniowski zaprosił nauczycieli i uczniów do akcji „ŁAMIEMY JĘZYK”, czyli ćwiczymy ŁAMAŃCE JĘZYKOWE.
Łamańce językowe były dużym wyzwaniem dla naszych nauczycieli oraz uczniów, ale również okazją do wspólnej zabawy i uśmiechu (więcej filmików w komentarzach). Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego upłynęły w bardzo miłej i radosnej atmosferze.

DZIEŃ KOTA

Wszystkie koty na świecie obchodzą 17 lutego swoje święto - Światowy Dzień Kota. Wraz z mruczkami świętowali także ich miłośnicy, których nie zabrakło wśród nauczycieli i uczniów naszej Szkoły.

Do obchodów kociego święta włączyły się rownież Świetliczaki: rozmawiali o mruczących czworonogach, oglądali zdjęcia, czytali informacje oraz ciekawostki. Uczniowie wykonali również prace plastyczne przedstawiające kociaki, które można obejrzeć na wystawie

W dniu dzisiejszym zakończylismy zbiórkę datków dla fundacji Miasto Kotów.
 

TŁUSTY CZWARTEK

W tłusty czwartek  Samorząd Uczniowski prowadził w szkole sprzedaż pączków, które cieszyły się wielkim powodzeniem wśród społeczności szkolnej. W ciągu zaledwie 2 przerw sprzedano wszystkie pączki …. Jak widać, tego dnia nikt nie liczył kalorii. 


WALENTYNKI

Dziewczynki z Samorządu Uczniowskiego obsługujące pocztę walentynkową miały nie lada problem, gdyż kartek, liścików, laurek było tak wiele, że nie mieściły się w skrzynkach na listy. Miło było jednak dostać kartkę z ciepłymi słowami od kolegi czy koleżanki.

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W piątek 3 lutego z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego uczniowie klasy IIIb zorganizowali krótki występ dla swoich Babć i Dziadków. Po występie artystycznym zaproszeni goście wzięli udział w kreatywnych warszatach, które polegały na wspólnym dekorowaniu gipsowych kwiatuszków. Wszystkim uczestnikom wspólnie spędzony czas przynisół wiele radości.


WIGLIA DLA ZWIERZĄT

Jak co roku nasza szkoła dołączyła do akcji „Wigilia dla zwierząt” - zbieraliśmy karmę suchą i mokrą dla bezdomnych psów i kotów, mieszkańców Schroniska dla zwierząt w Piotrkowie Trybunalskim. W akcję zaangażował sie Mały i Duży Samorząd Uczniowski, świetlica i biblioteka szkolna. Pracownicy Schroniska z wdzięcznością przyjęli dary przekazane przez naszych uczniów.


PODSUMOWANIE AKCJI LIDLA "SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW"

Dziękujemy Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom, Członkom  Waszych rodzin oraz wszystkim tym cichym bohaterom, którzy również wspierali nas przesyłając nam Talenciaki! 

Dotarły do Nas już wszystkie pomoce dydaktyczne, które otrzymaliśmy za udział w akcji Lidla „Szkoły Pełne Talentów". 
Macie przed sobą najlepszy dowód na to, że współpraca oraz zaangażowanie dają wspaniałe efekty! 
Dziękujemy za Waszą energię i wysiłek włożony w zbieranie Talenciaków.
Akcje skończyliśmy z wynikiem 2145 Talenciaków! 

 

WRÓŻBY ANDRZEJKOWE
30 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował wróżby andrzejkowe. Uczniowie mieli okazję w humorystyczny sposób odkryć kilka szczegółów dotyczących swojej przyszłości, zarówno w sferze zawodowej jak i miłosnej.


DZIEŃ DYNI
W piątek 4 listopada Samorząd Uczniowski  zorganizował w naszej szkole „Dzień Dyni". Był słodki poczęstunek i polowanie na dynie.

SZKOŁA PAMIĘTA 2022
„Szkoła pamięta” to akcja odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej.

RÓŻOWY PAŹDZIERNIK
Samorząd Uczniowski dziękuje całej społeczności szkolnej za udział w akcji Różowy Październik - Miesiąc Świadomości Raka Piersi.

 

"SZKOŁA PEŁNA TALENTÓW"
Nasza szkoła bierze udział w akcji, której celem jest wsparcie talentów naszych dzieci i zmobilizowanie lokalnej społeczności do wsparcia działań szkoły.
 Zasady udziału w akcji sa bardzo proste.
1. Robimy zakupy w Lidlu za minimum 50 zł (w zakupach musi znaleźć się owoc  lub warzywo)
2. Odbieramy TALENCIAKI (1 szt za każde wydane 50 zł)
3. Rejestrujemy TALENCIAKA na stronie LINK  lub przekazujemy papierowe TALENCIAKI do szkoły do specjalnie przygotowanych do tego celu pudełeczek.
Zapraszamy wszystkich do zabawy i wspierania akcji, dzięki której szkoła może pozyskać nagrody wspierające edukację i zabawę.
Akcja trwa od 5 września do 18 listopada.


 

SPRZĄTAMY DLA POLSKI
4 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy dla Polski".

DZIEŃ KROPKI
15 września w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności, odwagi i zabawy. Z tego powodu Mały i Duży Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich uczniów do wspólnej zabawy.
Mnóstwo kolorowych krop, kropek, kropeczek zagościło na szkolnym korytarzu. Uczniowie przyszli ubrani w kropki. Podczas lekcji uczniowie oglądali film „The Dot”, którego bohaterką była mała dziewczynka Vashti, która nie wierzyła we własne możliwości. Film pokazał, że w każdym z nas drzemie ukryty talent, trzeba go tylko w sobie odnaleźć. 


WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W dniu 29 września 2022 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 13 w Piotrkowie Trybunalskim.

Mamy zaszczyt ogłosić, że przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Wreronika Sowa z klasy VIIIc, a zastępcą przewodniczącej w tym roku szkolnym będzieDamian Cecotka z klasy VIIIa.


 

 


WYDARZENIA - ROK SZKOLNY 2021/2022
*******************************************************************************

DZIEŃ PIDZAMY I BAMBOSZA
Piątek 1 kwietnia Samorząd Uczniowski ogłosił „Dniem Pidżamy i Bambosza”. Ogłoszenie, które pojawiło sie na stronie szkoły wzbudziło wielkie zainteresowanie. Komentowano je, że to dowcip na prima aprilis. Inni przekonywali, ze to prawda. A my czekaliśmy na efekty. No i stało sie. Nasi uczniowie jak zwykle nas nie zawiedli! Uczniowie założyli kolorowe pidżamy, szlafroki, pojawiły sie bambosze, kapcie, ciepłe skarpety, kocyki, pluszaki i poduszeczki. Było przyjaźnie, domowo i kolorowo.


DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI
21 marca to Pierwszy Dzień Wiosny. W tym dniu obchodzone jest jeszcze jedno święto - Dzień Osób z Zespołem Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów.
W tym dniu wszyscy okazujemy solidarność z osobami z trisomią 21. Włączamy się w akcje społeczne pokazujące akceptację i zrozumienie. Jedną z nich to kolorowe skarpetki, które symbolizują niedopasowanie chromosomowe. 


DZIEŃ BEZ PLECAKA
W piątek 11 marca br. w naszej szkole było bardzo wesoło. Wielu uczniów przyłączyło się do akcji Samorządu Uczniowskiego –
„Dzień bez plecaka, czyli? Wyobraźnia nie zna granic”! Książki można było przynieść we wszystkim, tylko nie w plecaku. Nasi uczniowie nie zawiedli nas – podeszli do tematu bardzo kreatywnie. Niektórzy zadbali także o wesołe, kolorowe stroje.Wszyscy bawili się bardzo dobrze 😁

 


DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z UKRAINĄ
W dniu dzisiejszym (2 marca) w naszej szkole odbył się Dzień Solidarności z Ukrainą. Chcieliśmy aby nasza szkoła pokazała, że losy naszych sąsiadów nie są nam obojętne, że jesteśmy z nimi w tych trudnych chwilach. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły ubrali się w barwy żółto-niebieskie, przyczepili kotyliony bądź przypinki w kolorach flagi Ukrainy.


 


SZKOLNY DZIEŃ KOTA
W naszej szkole Dzień Kota obchodziliśmy w piątek – 11 lutego. Z tej okazji dzieci z klas I – IV przebrały się w kociaki. Na świetlicy była pogadanka, a każdy uczeń mógł przygotować własnoręcznie maskę kota lub pokolorować kocią kolorowankę. Starsi uczniowie przesłali zdjęcia swoich kotów na fp SU na Facebooku.

Mamy nadzieje że ten dzień nie tylko rozbudził w uczniach zamiłowanie do kotów, ale przede wszystkim uczulił ich na los bezdomnych zwierząt i zachęcił do niesienia im pomocy.

WALENTYNKI
14 lutego to czas dla wszystkich zakochanych i kochających – par, bliskich, przyjaciół – młodszych i starszych. W tym roku, przez pandemię jest nam szczególnie trudno wykrzesać z siebie energię czy entuzjazm, ale przecież nie przestaliśmy myśleć o sobie i umacniać więzy, które nas łączą.

W ubiegłym tygodniu odbyły się szkolne obchody Walentynek, których organizacją zajął się Samorząd Uczniowski. Była poczta walentynkowa dla młodszych uczniów oraz dekorowanie szkoły – np. drzwi do sal lekcyjnych. Dla tych starszych uruchomiliśmy wirtualną pocztę walentynkową.

Oddajemy w Wasze ręce padlet z życzeniami walentynkowymi. Kliknij i sprawdź, może ktoś myśli o Tobie…

https://padlet.com/madamowicz2/h5lfjl37y9uegfdv

KARNAWAŁ 2022
Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie Małego i Dużego Samorządu Uczniowskiego na "Najładnieszy Strój Karnawałowy". Dzięki Wam przez dwa dni było bardzo bajkowo - odwiedziły nas postacie z bajek, księżniczki, rycerze, a nawet bogowie greccy. Komisje konkursowe, których przewodniczącymi byli: pani dyrektor Magdalena Majos, pani wicedyrektor Ilona Jachimczak oraz pan wicedyrektor Robert Rudnicki miały nielada wyzwanie. Po długich naradach udalo się wybrać Miss i Mistera Karnawału 2022, a o to wyniki:
Julia Piasecka kl. 7c i Antek Szulejko kl. 4c
Wyróżnienie:
Nadia Hejniak kl. 7b, Aleksander Kaczmarek kl. 4b, Hania Depczyńska kl. 8b, Maja Szejna kl. 6a oraz Dorian Świastak kl. 8e


 

SZKOLNY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
22 listopada świętowaliśmy Szkolny Dzień Życzliwości

34. KWESTA NA RATOWANIE ZABYTKOWYCH NAGROBKÓW

W piątek 29 paźdzernika 2021 r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego brali udział w 34. kweście na ratowanie zabytkowych nagrobków ze starego cmentarza w Piotrkowie. Kwesta na ratowanie zabytkowych nagrobków to już tradycja, a jej organizatorem jest Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego.


WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Mamy zaszczyt ogłosić, że przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Joanna Górska z klasy VIIIe, a zastępcą przewodniczącej w tym roku szkolnym będzie Iga Woźniak z klasy VIIIc.

W dniu 21 września 2021 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 13 w Piotrkowie Trybunalskim.Gratulujemy!!!WYDARZENIA - ROK SZKOLNY 2020/2021

=======================================================================

AKCJA PIOTRKOWSKIEGO CENTUM WOLONTARIATU
 


DZIEŃ KOTA
Są różne, białe, czarne, pręgowane, rude, rasowe, dachowce, lecz łączy je to, że wszystkie mruczą, łaszą się i miauczą.
Kto? Oczywiście koty… Już od sześciu lat w Polsce obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Tradycja tego święta wywodzi się ze starożytnego Rzymu, gdzie miłośnicy kotów spotykali się 17 lutego, aby oddać cześć tym niezwykłym zwierzętom.
Dołącz do naszej akcji:

 

Dziękujemy za tak liczny udział w akcji [KLIK]


WALENTYNKI
Link do tablicy


ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Świąt dających radość i odpoczynek
oraz wszelkiej pomyślności na Nowy Rok 2021
życzy Samorząd Uczniowski
 


 

ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA
W tym roku nie mogliśmy wspólnie ubierać choinki, ale Samorząd Uczniowski zachęca do udekorowania tej wirtualnej https://view.genial.ly/5fd7aab7e5e9c80d26e1bc64/interactive-content-ubieramy-choinke2 🎄🎄🎄
Zachęcamy do obejrzenia dekoracji jakie pojawiły się w naszej szkole KLIK

1.12 ŚWIATOWY DZIEŃ AIDS
Dziś przypada Światowy Dzień AIDS, w tym roku obchodzony pod hasłem: Globalna solidarność, wspólna odpowiedzialność.
Na świecie żyje blisko 38 mln osób zakażonych HIV. To liczba zbliżona do liczebności populacji Polski. Codziennie około 6 tys. mieszkańców naszego globu zakaża się HIV, a około 4,5 tys. umiera z przyczyn związanych z HIV/AIDS.  
Co roku 1 grudnia świat jednoczy się, aby okazać wsparcie osobom żyjącym z HIV i chorym na AIDS. Symbolem tego dnia jest Czerwona Kokardka, obecna w przestrzeni publicznej, prasie, w Internecie. Każdy, kto solidaryzuje się z osobami zakażonymi HIV i chorymi na AIDS tego dnia przypina Czerwoną Kokardkę. W tym roku hasło Rock Red Ribbon (w wolnym przekładzie przypnij, noś Czerwoną Kokardkę) wzmacnia przekaz, że osoby żyjące z HIV są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa, mają prawo do normalnego życia, mogą uczyć się, pracować, żyć w rodzinach, być naszymi sąsiadami, przyjaciółmi. Popularyzując symbol Czerwonej Kokardki podkreślamy jej znaczenie i symbolikę.

 21.11 DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
20 listopada obchodziliśmy w naszej szkole po raz pierwszy Dzień Życzliwości KLIK
Dziękujemy wszystkim, kórzy wzieli udział w zabawie i przyozdobili swoje zdjęcia profilowe sympatycznymi buźkami 😀😘😉


7.11 WIZYTA W SCHRONISKU
Miło nam poinformować, że wszystkie dary dla psiaków🐶 i kociaków 🐱 zostały dostarczone do piotrkowskiego schroniska KLIK
W imieniu czworonogów dziękujemy za Wasze dobre serduszka ❤️❤️❤️ i zaangażowanie w zbiórkę karmy.
 


11.11 ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Zachęcamy wszystkich do obejrzenia gazetek ściennych w naszej szkole KLIK
oraz do obejrzenia prezentacji związanej ze Świętem Niepodległości KLIK


14.10 - DZIEŃ NAUCZYCIELA

Nauczycielom i Pracownikom Szkoły:
życzymy takich myśli i marzeń, które dają się urzeczywistnić,
pięknych i szlachetnych pomysłów, które podszeptuje serce,
cierpliwości i wrażliwości, aby służba młodym ludziom i całemu środowisku,
zrodziła wiele szlachetnych owoców.

Wszystkim nauczycielom, wychowawcom i pracownikom szkoły
dalszych sukcesów w pracy opiekuńczej, wychowawczej i dydaktycznej,
życzy Samorząd Uczniowski SP13

                                                                                                                                                                                                

4.10 - AKCJA WIGILIA DLA ZWIERZĄT
Szczegoły akcji tutaj: POBIERZ

WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO

29 września 2020 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Często dla młodych ludzi jest to pierwsza okazja, by wypowiedzieć się w ważnej dla nich sprawie. Wybory poprzedzone były kampanią, podczas której kandydaci przygotowywali swoje plakaty wyborcze i prezentowali je. W ten sposób zachęcali wyborców by oddali na nich głos. Przebieg wyborów nadzorowali opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: Żaneta Kococik, Małgorzata Adamowicz oraz Kinga Misztela

 
Komisja wyborcza czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania. W skład Samorządu Uczniowskiego weszły osoby z największą liczba głosów:
Przewodniczący Samorządu Szkolnego – Milan Latocha uczeń klasy VIIa
Zastępca Przewodniczącego – Weronika Sowa uczennica klasy VIc
Członkowie: Maja Szejna Va
Damian Cecotka VIa

Organizując wybory do Samorządu Uczniowskiego pokazujemy uczniom i uczennicom, że ich głos ma znaczenie i zachęcamy ich w ten sposób do wyrażania własnego zdania. Aktywny udział w wyborach do Samorządu Uczniowskiego to świetna lekcja demokracji.

 

10 września 2020 r. został ogłoszony termin wyborów do Samorządu Szkolnego  SP13. Wybory odbędą się 29 września, więc jeżeli chcesz reprezentować swoje koleżanki i kolegów, pracować w Samorządzie Uczniowskim w roku szkolnym 2020/2021, zgłoś swoją kandydaturę i …wystartuj w wyborach!!! Masz potencjał, głowę pełną pomysłów, jesteś kreatywny, twórczy, otwarty na wyzwania, a przede wszystkim chcesz mieć wpływ na rzeczywistość szkolną w SP13 – zapraszamy! Szczegółowe informacje dotyczące naboru uzyskasz u opiekunów SU: Żanety Kococik, Małgorzaty Adamowicz lub  Kingi Miszteli.


1 WRZEŚNIA - ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
Witaj szkoło! 🙂👩‍🏫.
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego życzą wszystkim uczniom wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i jak najlepszych wyników w nauce. 🙂
Dbajcie o siebie ❤️


 

 

Opiekunowie SU:
Żaneta Kococik
Małgorzata Adamowicz
Kinga Misztela
WYDARZENIA - ROK SZKOLNY 2019/2020
=======================================================================

26 CZERWCA - ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
Dziękujemu wszystkim uczniom z SP13 za ten rok szkolny. Życzymy Wam pięknych, słonecznych, a przede wszystkim zdrowych WAKACJI☀️🌈❤️ Do zobaczenia we wrześniu 

Opiekunowie SU:
Żaneta Kococik
Małgorzata Adamowicz
Marta Wiewióra
Anna Jagiełło-Hoffman


23 CZERWCA - DZIEŃ OJCA
Mimo że data Dnia Ojca rokrocznie wypada w tym samym terminie, to zawsze - najczęściej na przełomie maja i czerwca - wiele osób szuka w sieci informacji na temat tego, kiedy jest Dzień Ojca. Samorząd Uczniowski przypomina, że w 2020 roku, jak i w poprzednich latach, święto to wypada dokładnie 23 czerwca 🥰🥰🥰
 


1 CZERWCA - DZIEŃ DZIECKA❤️❤️❤️
Dziękujemy za liczny udział w konursie "Wymarzony Dzień Dziecka". Jest nam niezmiernie miło ogłościć, że zwyciężczynią konkursu jest Julia P. z klasy Vb. Gratulujmy serdecznie Julii, a wszystkim Dzieciakom (tym małym i tym większym) życzymy samych kolorowych prezentów i uśmiechu na buziach każdego dnia 🎁🎈🧸🎀🎉
 
26 MAJA - DZIEŃ MATKI 🌹🌷🌹🌷
 

 

UWAGA! KONKURS Z OKAZJI DNIA DZIECKA
Samorząd Uczniowski z SP 13 zaprasza uczniów klas IV-VIII do udziału w konkursie „Wymarzony Dzień Dziecka”. POBIERZ szczegóły


8 MARCA - DZIEŃ KOBIET 🌹🌷🌹🌷

Dla kobiet, które znamy
moc życzeń dzsiaj mamy,
dużo szczęscia i miłości
oraz kwiatów i radości 🌹🌷🌹🌷


Pięknego Dnia Kobiet życzy Samorząd Uczniowski
 

MISIE RATOWNISIE🐼🐻
Pragniemy serdecznie podziękować za pomoc i zaangażowanie w akcję "Misie Ratownisie". Dostaliśmy od Was mnóstwo ślicznych, kolorowych pluszaków 🐼🐨🐻. Misie zostały już wysłane do potrzebujących dzieci.
.
WALENTYNKI ❤️❤️❤️
Już od najbliższego poniedziałku (10.02) rusza poczta walentynkowa. Jeśli chcesz wysłać kartkę walentynkową 💌 swojej sympatii, MY ją chętnie przekażemy. Wypatrujcie na przerwach naszej Oli - przewodniczącej samorządu - ze skrzynką na walentynki.

 

ZABAWA NOWOROCZNA
Dnia 9 stycznia 2020 roku w SP 13 odbyła się zabawa noworoczna, w której uczestniczyli uczniowie klas I – VIII. Wszyscy bawili się świetnie przy tegorocznych najnowszych hitach muzycznych prezentowanych przez didżeja. W trakcie zabawy odbył się m.in. konkurs na najciekawsze przebranie karnawałowe zorganizowany przez SU SP 13. W konkursie SU SP 13 na najciekawsze przebranie podczas zabawy noworocznej wygrały uczennice klasy V B Nina Rózga i Nadia Hejniak.


HAPPENING Z OKAZJI DNIA PRAW DZIECKA
Dnia 12 grudnia  w naszej szkole odbył się happenig związany z Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka. Uczniowie z przygotowanymi przez siebie hasłami i plakatami chodzili po szkole i apelowali o poszanowanie ich godności, o życzliwość, prawo do prywatności czy szacunek. Podobne hasła zawisły na drzwiach każdej klasy. Mamy nadzieję, że każda taka akcja przyczynia się do podniesienia poziomu świadomości i wiedzy na temat praw człowieka wśród młodych ludzi.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW CZŁOWIEKA
10 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Jest to rocznica podpisania w 1948 r. przez 12 państw Rady Europy tzw. Konwencji o Ochronie praw Człowieka i Podstawowych Wolności. Deklaracja praw Człowieka i Obywatela obowiązuje w Polsce od 1993 r., a jej gwarancją jest nasza Konstytucja. Każdy, kto łamie Konstytucję Polską, łamie także Deklarację! Pełny tekst deklaracji znajdziecie na stronie www.unesco.pl

MIKOŁAJKI
6 grudnia 2019 r. w naszej szkole zaroiło się od małych mikołajków w czerwonych czapeczkach 🎅. Każdy tego dnia był uśmiechnięty i miał dobry humor - zdjęcia w galerii.

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA
TY też możesz zostać wolontariuszem - wystarczy dołączyć do akcji SU "Misie Ratownisie".
Nasza szkoła bierze udział w akcji "Misie Ratownisie" 🐻 Akcja polega na zbiórce pluszowych misiów🐻 (nowych, używanych, czystych), które trafia do dzieci poszkodowanych w wypadkach.
Jeżeli ktoś chce podzielić się misiem to zapraszamy do biblioteki szkolnej. Zbiórka misiów🐻 będzie prowadzona do 02.02.2020 r.


 

WRÓŻBY ANDRZEJKOWE
Nieodłącznym elementem andrzejkowych zabaw od zawsze były wróżby - kiedyś przeznaczone wyłącznie dla panien, dziś dla wszystkich bez wyjątku. Ale jedno pozostało niezmienne - każdy pragnie dobrej wróżby na przyszłość. Mamy nadzieję, że Wasze wróżby były pomyślne, że przyniosły Wam uśmiech, radość i dobrą zabawę. I oczywiście życzymy wszystkim, aby się spełniły.

  

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA
Dnia 28 listopada 2019 r Samorząd Uczniowski SP 13 zorganizował dyskotekę dla uczniów klas IV-VIII. Dziękujemy za liczne przybycie.

  

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś”. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zaprasza do wpółnej zabawy, W poniedziałek 25 listopada wszyscy przebierają się w piżamy (szlafroki) i przynoszą swoją ulubioną przytulankę.

Świetna zabawa, miła atmosfera i relaks między lekcjami. Zobacz jak uczniowie SP 13 obchodzili „Dzień pluszowego misia”…


KWESTOWANIE NA CMENTARZU

Dnia 31 października 2019 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z SP 13 kwestowali z Towarzystwem Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego na renowację zabytkowych nekropolii – ratowanie nagrobków Starego Cmentarza Rzymsko-Katolickiego.

Opiekunowie
Małgorzata Adamowicz
Żaneta Kococik

 


WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2019/2020
Dnia 24 września 2019 roku w SP 13 odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.
W skład nowego Samorządu Uczniowskiego wchodzą bardzo pozytywnie zakręceni ludzie: Aleksandra Sołtysiak z klasy VIII B i Maciej Wijata z klasy VIII A.
Ola przewodnicząca SU, interesuje się akrobatyką i uwielbia sport. Jej ulubionym przedmiotem jest matematyka.
Maciek - zastępca przewodniczącej, interesuje się muzyką rockową i formułą 1. W wolnym czasie lubi oglądać filmy i czytać biografie. Jego ulubiony przedmiot to język angielski :)
Mamy nadzieję, że Ola i Maciek będą godnie reprezentować interesy wszystkich uczniów.

Współpracownicy:
Julia Szafrańska-VI C
Dawid Pawlicki-VII B


=======================================================================
WYDARZENIA - ROK SZKOLNY 2018/2019

=======================================================================

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2018/2019
Właśnie odbyły się w SP 13 wybory do Samorządu Uczniowskiego. Komisja wyborcza po przeliczeniu głosów ogłosiła, kto w roku szkolnym 2018/2019 został wybrany na przewodniczącego.
Ze zdecydowaną większością głosów wygrał:
Kacper Kafar z klasy VIII B,
wiceprzewodniczącą została wybrana Weronika Sowa z klasy IV C.
Do SU weszli również Szymon Woźnicki z klasy V B i Antonii Sadowski z klasy V D.

Gratulujemy :)
Dziękujemy za pomoc w organizacji wyborów uczennicom klasy VII A i VIII C.
Wybory zostały zorganizowane we współpracy z fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach akcji „Samorządy mają głos”.

Opiekunowie SU SP 13

           
=======================================================================

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT
Dnia 4 października obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt. Obchody tego święta mają na celu przypomnienie wszystkim ludziom o prawach zwierząt do godnego życia, bezpieczeństwa i wolności.
Jak co roku Samorząd Uczniowski z SP 13 organizuje zbiórkę karmy i akcesoriów dla zwierząt ze schroniska w Piotrkowie Trybunalskim (dary można przynosić do biblioteki szkolnej).
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce. Pamiętajmy, aby od najmłodszych lat budzić w naszych dzieciach opiekuńcze uczucia wobec zwierząt, uwrażliwiając je na potrzeby oraz krzywdę mniejszych i słabszych.
Zachęcamy naszych uczniów, aby aktywnie włączyli się w obchody tego święta.

Samorząd Uczniowski SP 13


=======================================================================