Daleka podróż do Magicznego Maroka

- niezwykła lekcja biblioteczna
Dziś (3 października 2023 r.) biblioteka szkolna zabrała uczniów klasy 1b oraz 3b w daleką podróż do Magicznego Maroka. Na warsztatach podróżniczych, które odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim, dzieci miały niezwykłą okazję przymierzyć marokańskie stroje i nakrycia głowy, obejrzeć zabawki, zagrać na etnicznych instrumentach takich jak hamsa, gnaoua czy bęben, poznać sekrety marokańskich farbiarni, zanurzyć palec w prawdziwym piasku Sahary, poznać jej mieszkańców i usiąść na marokańskim dywanie. Była także okazja spróbowania słodkiej marokańskiej herbaty. Ponadto, uczniowie mieli okazję poznać Indie – kulturę oraz ciekawostki z wierzeń. Odbyła się także krótka gimnastyka wywodząca się z Indii. Zajęcia były pełne egzotycznych smaków, dźwięków i kolorów.

Galeria ze zdjęciami LINK