LISTOPAD 2021

Pasowanie na Czytelnika
Zgodnie z tradycją naszej szkoły 10.11.2021 r. uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki 📚📚📚. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu biblioteki szkolnej.
Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z zasobów biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania 📖📖📖.
Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie musieli wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, z czym poradzili sobie na szóstkę 😍. Po takim wprowadzeniu, uczniowie uroczyście przyrzekli, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości oraz sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste Pasowanie na Czytelnika, a na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy uczeń otrzymał drobny upominek oraz słodki poczęstunek. Naszym najmłodszym czytelnikom życzymy ciekawych przygód w świecie książek. Niech ten świat rozwija Waszą wyobraźnię, ciekawość i umiejętności.
Bibliotekarz: p. Kinga Misztela i p. Izabela Wojtasik