Program czytelniczy Instytutu Książki „Czytamy Rodzinne Historie”

#czytamyrodzinnehistorie
Z radością informujemy, że w klasie 1b niebawem rozpocznie się realizacja programu czytelniczego Instytutu Książki „Czytamy Rodzinne Historie”. Dzięki uczestnictwu w programie uczniowie będą mieli szansę lepiej zrozumieć historię swojej rodziny i to, kim są. To bowiem w rękach dorosłych – opiekunów, pedagogów, rodziców i nauczycieli – leży zadanie, by dzielić się z nimi pamięcią pokoleń, kształtować wartości i uwrażliwiać na to, co naprawdę ważne.
Program czytelniczy skierowany jest do uczniów klas pierwszych, oparty jest na kanwie książki Justyny Bednarek pt. Wnuczka antykwariusza, promuje czytelnictwo, aktywizuje uczniów, pozwala im przeżyć niezapomnianą, wciągającą przygodę, z której wyniosą cenną lekcję historii. Instytut Książki jest narodową instytucją kultury powołaną do promocji polskiej literatury na świecie oraz popularyzacji książek i czytelnictwa w kraju.
Nauczyciele realizujący program:
Anna Gronowska-Świech