Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia 2022 r.
ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

23 kwietnia na całym swiecie obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To święto autorów, ilustratorów, wydawców, książek, czytelników i czytelnictwa. Najlepiej spędzić je z dobrą książką w ręku. Można także poświęcić chwilę na niecodzienne spotkanie z książkami. I właśnie dlatego w naszej bibliotece szkolnej w dniu 22.04.2022r. zorganizowaliśmy akcję czytelniczą: "Pięknie Czytam". Uczniowie z klasy II, IV, V i VIII zaprezentowali umiejętność czytania wybranych przez siebie utworów literackich, poezji oraz prozy. Jeden z uczniów kl. IVC Antoni Szulejko wyrecytował fragment Pana Tadeusza. Dziękujemy uczniom za udział w akcji czytelniczej. Serdecznie zachęcamy wszystkich do korzystania z księgozbioru biblioteki szkolnej. Organizator: p. Marta Wiewióra i p. Kinga Misztela.