Urodziny Kubusia Puchatka

Lekcja biblioteczna
URODZINY KUBUSIA PUCHATKA

18 stycznia 2021r. wielbiciele Kubusia Puchatka z klasy IA świętowali jego urodziny. Z tej okazji Biblioteka Szkolna zaprosiła uczniów na otwartą lekcję biblioteczną, której honorowym gościem była Pani Dyrektor Szkoły - Magdalena Majos. Zajęcia czytelnicze połączone z zabawą cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Na początku spotkania nauczyciel bibliotekarz p. Kinga Misztela przybliżyła postać sympatycznego "misia o bardzo małym rozumku". Następnie podczas prezentacji multimedialnej uczniowie poznali autora książki pt.: "Przygody Kubusia Puchatka" - A. A. Milne oraz Christophera (Krzysia), o którym i dla którego powstała w/w książka. Dzieci dowiedziały się również, że książkowi przyjaciele Krzysia mieli swoje pierwowzory w jego pluszowych zabawkach. Podczas zajęć nie zabrakło zabaw, między innymi zagadek o w/w tematyce, rozsypanek wyrazowych, kolorowanek, ukladania w grupach puzzli oraz zabawy "Ciepło - Zimno". Na koniec były życzenia, słodki poczęstunek - tort wykonany z babeczek.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję
Kinga Misztela