14 lutego 2024
Dziś w naszej szkole odbyła się wyjątkowa akcja czytelnicza zatytułowana "Książka, róż i już", zorganizowana przez nauczycieli bibliotekarzy z okazji Walentynek. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas młodszych oraz chętni z klas starszych, tworząc wspólnie dzień pełen tematu miłości. Czytaliśmy literaturę tematyczną. Uczniowie zapoznali się z opowiadaniami o miłości. Następnie wykonywano walentynki dla biblioteki. Uczestnicy akcji mieli okazję wykazać się kreatywnością tworząc dedykowane bibliotece szkolnej życzenia. Efektem działań były również pięknie ozdobione drzwi biblioteki szkolnej, które stały się wizytówką akcji "Książka, róż i już". Każde zapisane serce było wyrazem zaangażowania i twórczego podejścia do tematu.
Nie obyło się również bez słodkiego poczęstunku. Wszyscy uczniowie biorący udział w akcji zostali poczęstowani słodkimi przekąskami, co dodatkowo umiliło atmosferę i sprawiło, że dzień stał się jeszcze bardziej wyjątkowy. Była także pogadanka na temat miłość, która miała na celu rozwijanie wartości takich jak miłość, przyjaźń i szacunek.
Akcja "Książka, róż i już" nie tylko promowała czytelnictwo, ale również zintegrowała społeczność szkolną, wprowadzając atmosferę miłości, współpracy i kreatywności. Dzień ten z pewnością pozostanie w pamięci uczestników jako wyjątkowe święto miłości do książek i do siebie nawzajem.