Z wizytą w Mediatece

Z wizytą w Mediatece

Dnia 18.03.2022 r. uczniowie klasy 2a uczestniczyli w lekcji bibliotecznej zorganozowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim. Tematem lekcji były ZAWODY... Dzieci poznały rodzaje wykonywanych zawodów, ich specyfikę i znaczenie. Nie zabrakło prezentacji multimedialnej, szarad, łamigłówek, rebusów, zagadek, zabaw - scenek sytuacyjnych. Z kolei w dniu 22.03.2022 r. odbyła się następująca lekcja biblioteczna: PRZEZ PARKI ŚWIATA Z WIEWIÓRKĄ ULĄ I ŻUBREM JAKUBEM - na podstawie książki pt. : "Którędy do Yellowstone?" Aleksandry i Daniela Mizielińskich. Uczestnikami w/w lekcji byli uczniowie klasy 1a. Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci oraz stały się znaczącym krokiem w pogłębianiu wiedzy. Po zakończeniu lekcji dzieci udały się do Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności - małego centrum nauki, które intryguje, pobudza wyobraźnię i zachęca do eksperymentowania.
SOWA w piotrkowskiej Mediatece 800-lecia jest pierwszą w Polsce, pilotażową wystawą, będącą częścią wspólnego przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. SOWA to strefa zabawy i eksperymentów. Na w/w wystawie nie widniał napis „NIE DOTYKAĆ”. Uczniowie mogli wszystkiego dotknąć, sprawdzić, przekręcić – aby uruchomić eksponat. Wystawa składała się 20 eksponatów zaprojektowanych i zbudowanych przez zespół CNK. Ukazywały one zjawiska związane z różnymi dziedzinami nauki, takie jak ruch, światło czy procesy biologiczne. Znalazły się wśród nich m.in. kolorowe cienie, rysowanie w lustrze, czy zadanie – usyp mapę. Nasi uczniowie świetnie się bawili!!!

Opiekunowie: p. Dorota Barczak, p. Izabela Dzwonnik i p. Kinga Misztela