„Gambit Królowej”

- rozgrywki szachowe
„GAMBIT KRÓLOWEJ” - ROZGRYWKI SZACHOWE
„Trio szachowe” z Trzynastki
3 grudnia 2022 roku w Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się rozgrywki szachowe pn. „Gambit Królowej”. Impreza miała charakter edukacyjno-wychowawczy. Głównymi celami wydarzenia były m.in. popularyzacja nauki gry w szachy, kształcenie sportowego zachowania, kształcenie wyobraźni, pewności siebie, szacunki do przeciwnika i samego siebie.
W spotkaniu promującym projekt pn. „Łódzkie gra w szachy”, wziął udział gość specjalny: arcymistrzyni szachowa - Pani Joanna Majdan. Tego dnia każdy zgłoszony wcześniej uczestnik mógł zmierzyć się w rozgrywkach szachowych - SYMULTANA - z samą arcymistrzynią szachową, która rozegrała ok. 40 rund zaczynając od 26 stanowisk.
Szkołę Podstawową nr 13 reprezentowało „Trio szachowe” w składzie:
  1. Xavier Morawski - kl. VIIIC
  2. Edyta Jurdzak - kl. VIB
  3. Mateusz Matusiak - kl. VIB
Nasza dwójka szóstoklasistów znalazła się tuż za pierwszą dziesiątką najdłużej grających szachistów w rozgrywkach SYMULTANY, zaś Xavier Morawski pokazał tego dnia swoje najlepsze „asy szachowe”, dzięki którym mógł cieszyć się zdecydowanie dłuższą grą z arcymistrzynią szachową p. Joanną Majdan. Nasz ósmoklasista Xavier został pokonany dopiero w przedostatniej rundzie. Lepszy okazał się tylko uczeń ze szkoły średniej. Zwycięzcą wszystkich rund została oczywiście arcymistrzyni szachowa, ale taka przegrana, to sama przyjemność dla osób wchodzących w świat szachowy.
Spotkanie z arcymistrzynią szachową i możliwość rozegrania SYMULTANY z Panią Joanną Majdan na długo pozostanie w pamięci naszych „mistrzów szachowych”, zaś słowa, jakie usłyszał Xavier Morawski z ust samej arcymistrzyni, z pewnością nigdy nie zapomni.
Gratulujemy udziału naszemu szachowemu „Trio”. Tak trzymajcie!!!
Kto wie, a może i Ty w niedługim czasie rozegrasz SYMULTANĘ z „mistrzem”...

Opiekun: Barbara Dąbrowska