PUCHAR TRYBUNALSKI 2016

Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Chłopców „Puchar Trybunalski 2016”
W dniach 08-09.10.2016 rozegrany został po raz drugi Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Chłopców „Puchar Trybunalski 2016” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 13 pod patronatem prezydenta miasta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztofa Chojniaka.
Jednym z absolwentów szkoły organizującej turniej był Michał Bąkiewicz, który swoją obecnością na zeszłorocznych rozgrywkach wspierał młodych sportowców i motywował ich do dalszej ciężkiej pracy.
Impreza odbyła się również dzięki ogromnemu osobistemu wsparciu i zaangażowaniu pani dyrektor Magdaleny Majos.

Tegoroczna edycja imprezy została rozegrana w 4 kategoriach: singli, dwójek, trójek i czwórek siatkarskich. Do Piotrkowa zjechały czołowe zespoły z całej Polski, włączając złotych, srebrnych i brązowych medalistów mistrzostw Polski. Na hali ZSP 4 w Piotrkowie Trybunalskim poza gospodarzami, rywalizowały następujące zespoły: „Lechia” Tomaszów Maz., IKS Elbląg, Metro Warszawa, Plas Warszawa, Plas Kielce, Wifama Łódź, Bzura Ozorków, Saska Volley, Dąbrowa nad Czarną, MUKS Rawa Mazowiecka, SiKReT Gliwice, Krótka Piłka Łódź, M-Volley Częstochowa, Ibis Mirzec. Przez dwa dni rozegrane zostało kilkaset meczy, w których rywalizowało blisko 250 zawodników tj. o prawie 100 więcej niż w roku ubiegłym. Program artystyczny na otwarcie imprezy przygotowały cheerleaderki ze szkoły Simare. Gościem specjalnym imprezy był Stephane Antiga – selekcjoner siatkarskiej reprezentacji Polski, który przyjechał dopingować mecz swojego syna, więc każdy klub miał okazję do wspólnej fotografii z trenerem mistrzów świata.
Poziom sportowy i organizacyjny imprezy stał na bardzo wysokim poziomie, co zgodnie potwierdzali wszyscy uczestnicy zawodów.
Najwięcej trofeów wywieźli z Piotrkowa Łodzianie, którzy wygrali w trzech spośród czterech kategorii.
Klasyfikacja czołowych drużyn w poszczególnych kategoriach wyglądała następująco:
Single:
1. Kuba Blomberg (Krótka Piłka Łódź)
2. Adam Modrzejewski (Wifama Łódź)
3. Jan Pawelczyk (Plas Kielce)
Dwójki:
  1. Wifama Łódź
  2. M-Volley Częstochowa
  3. Dąbrowa nad Czarną
Trójki:
  1. Wifama Łódź
  2. IKS Elbląg