Szkolna Liga Szachowa

Szachy - "Królewską grą"
SZKOLNA LIGA SZACHOWA
Szachy - „Królewską grą”
W I półroczu roku szkolnego 2022/2023 w ramach rywalizacji Szkół Podstawowych odbyła się Szkolna Liga Szachowa, zorganizowana przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Trybunalskim. Zawody zostały przeprowadzone w 3 turniejach indywidualnych (wrzesień, październik, listopad). Każdy turniej rozgrywany został systemem szwajcarskim na dystansie 7-miu rund, tempo gry 10 minut na partie dla zawodnika.
I choć w pierwszym terminie nasza szkoła zgłosiła dwie drużyny, to z przyczyn dużego zainteresowania „królewską grą” (w turnieju startuje 9 Szkół Podstawowych), dopuszczono do gry tylko jedną naszą drużynę w składzie: Xavier Morawski (VIIIC), Igor Andrych (VIIIC), Veronica Jarnecka (VIIIC). W pozostałych dwóch turniejach do składu Xaviera Morawskiego dołączyli: Edyta Jurdzak (VIB) i Mateusz Matusiak (VIB). W sumie w trzech turniejach zdobyliśmy kolejno: 6,5 pkt.; 14,5 pkt.; 15 pkt.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za naszych szachistów, oczekując na kolejne turnieje w II półroczu.
Opiekun: Barbara Dąbrowska