Świetlicowe Mikołajki…
06.12.2019 r. - Mikołajki w świetlicy. Przybliżenie legendy pochodzenia św. Mikołaja (prezentacja multimedialna). Redagowanie listu do Mikołaja, adresowanie kopert. Quiz, łamigłówki, rebusy, zagadki z hasłem Mikołaj.  „Czy do wszystkich w tym roku zapuka św. Mikołaj? Swobodne wypowiedzi uczniów na temat oczekiwanych prezentów. Jaki warunek trzeba spełnić, aby zagościł w naszych domach Mikołaj? - dyskusja na forum grupy. Słodki poczęstunek.

19.12.2019 r. - Udział w międzyszkolnym konkursie pt.: „Najładniejsze drzewko bożonarodzeniowe w Klasztorze Ojców Bernardynów” - organizator Klasztor Ojców Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim.

19.12.2019 r. - Kiermasz bożonarodzeniowy w świetlicy. Sprzedaż własnoręcznie wykonanych przez Świetliczaków ozdób bożonarodzeniowych. Czynny udział uczniów w przedsięwzięciu.

20.12.2019 r. - Wigilia w świetlicy. Słuchanie i śpiewanie kolęd i pastorałek, składanie życzeń świątecznych, dzielenie się opłatkiem. Rozmowy z uczniami o tradycjach i zwyczajach wigilijnych w ich domach. Słodki poczęstunek.

17.12.2019 r. - Zajęcia otwarte w świetlicy szkolnej pt.: „Tradycje bożonarodzeniowe” - uczestnikami zajęć byli uczniowie klas trzecich. Przybliżenie zwyczajów świątecznych, zabawy tematyczne, quizy i szarady.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
TWÓRCZOŚĆ ŚWIETLICZAKÓW