PASOWANIE NA ŚWIETLICZAKA

Pasowanie na Świetliczaka
W dniu 10.11.2021r. w świetlicy szkolnej odbyło się Pasowanie na Świetliczaka. Uroczystość rozpoczęto od powitania uczestników oraz omówienia celu spotkania. Głównym celem tej uroczystości było przyjęcie do grona świetliczaków nowo przybyłych dzieci, a także stworzenia w świetlicy atmosfery radości, przyjaźni oraz zaufania. Przed przyjęciem uczniów do grona świetliczaków, dzieci musiały przejść bardzo ważny test gotowości świetlicowej. Pierwszaki wykazały się odwagą, szeregiem umiejętności oraz wiedzą niezbędną dla każdego świetliczaka. Były zagadki, zabawa: ,,Prawda – fałsz’’ dzieci udowodniły, że znają zasady obowiązujące w świetlicy szkolnej. Następnie kandydaci wykazywali się umiejętnościami w próbie wygimnastykowanego języka: "Łamańce jezykowe". Kolejnym etapem były zabawy sprawnościowe, sprawdzające koordynację ruchową uczniów. Nie obyło się również bez zjedzenia plasterka cytryny z obowiazkowym uśmiechem na twarzy. Wszystkie zadania zostały wykonane perfekcyjnie. Na zakończenie by dopełnić tradycji uczniowie przystąpili do ślubowania, gdzie złożyli uroczystą przysięgę która brzmiała: ” Uroczyście ślubuję być zawsze wesołym, uśmiechniętym i koleżeńskim. Dbać o bezpieczeństwo własne oraz kolegów. Dbać o porządek i czystość w świetlicy. Nigdy nie zapomnę powiedzieć: Dzień Dobry, Przepraszam, Dziękuję Do Widzenia . Obiecuję bawić się, uczyć się, odrabiać lekcje, sprzątać, troszczyć się o świetlicę. I oczywiście szanować swoje Panie. Ślubujemy.” Po złożonej przysiędze każdy uczeń klasy pierwszej został pasowany ołówkiem przez Panią Kierownik świetlicy Magdalenę Prokop na świetliczaka. Na pamiątkę każdy otrzymał dyplom. Na koniec nastąpiła najprzyjemniejsza część dnia – słodki poczęstunek. Wychowawcy świetlicy wraz z Panią Kierownik życzą nowym świetliczakom wielu sukcesów w nauce oraz radości w życiu świetlicowym.