Działania świetlicowe z początkiem roku szkolnego...
01.09.2015r.
Uroczyste rozpoczęcie roku świetlicowego 2015/2016.
Serdeczne powitanie uczestników świetlicy, rodziców/opiekunów. Zapisy dzieci do świetlicy szkolnej - wydawanie kart świetlicowych. Zapoznanie z organizacją pracy w świetlicy, oraz z regulaminem i zasadami zachowania obowiązującymi  podczas zajęć świetlicowych. Zwiedzanie szkoły.
 ---------------------------------------------------------------------------------------------
15.09.2015r.
Międzyświetlicowy konkurs ekologiczny „Ekoludek” w SP16 w Piotrkowie Trybunalskim, we współpracy z SP12 i SP3.
21.09.2015
Międzyszkolny konkurs ekologiczny „Ekolandia”, organizator MBP Filia nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim.
25.09.2015
Spacer Świetliczaków do pobliskiego parku w celu obserwacji zmian w przyrodzie zachodzących jesienią.
30.09.2015
Dzień Chłopaka w świetlicy – rozdanie chłopcom słodkich upominków