Gość w świetlicy szkolnej

Lekcja historii dla najmłodszych
10 listopada 2021r. w świetlicy szkolnej gościliśmy Wicedyrektora Naszej Szkoły Pana Roberta Rudnickiego - Nauczyciela Historii i Wiedzy o Społeczeństwie, który przybliżył uczniom klas I - III historię odzyskania Niepodległości przez Polskę 🤍❤️. Podczas zajęć Pan Wicedyrektor wyjaśnił lata niewoli naszego kraju, począwszy od dnia, kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu w okresie zaborów, wypełnione walką o wyzwolenie, aż do dnia, w którym wzeszła jutrzenka wolności. Historyczne treści zostały przekazane dzieciom z ogromnym entuzjazmem i w sposób bardzo ciekawy... Wicedyrektor przedstawił ówczesne dzieje Polski oraz wyjaśnił pojęcie Symoli Narodowych; zaznaczył również, że Święto 11 Listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są czymś trwałym, tylko czymś, co trzeba pielęgnować. Zajęcia świetlicowe w tym dniu pozwoliły na podkreślenie poczucia tożsamości narodowej, przybliżyły dzieciom naszą historię i z pewnością ułatwiły jej zrozumienie - za co SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!
Kierownik, wychowawcy świetlicy oraz uczniowie