Wycieczka po Starym Mieście

W czwartek 6 czerwca pierwszaki z naszej szkoły wraz z wychowawcami wybrały się na wycieczkę po Starym Mieście. Tym razem pogoda dopisała wyśmienicie.
Głównym punktem naszego spaceru było zdobycie Zamku Królewskiego. Zwiedzanie zamku rozpoczęliśmy od sal ekspozycyjnych, gdzie mogliśmy zobaczyć wystawę stałą o historii zamku i o naszym mieście, tu dowiedzieliśmy się także skąd wzięła się nazwa Piotrków Trybunalski. Zaprezentowana została makieta starego miasta. Poznaliśmy też tajniki królewskiego życia.
W drugiej części wycieczki odwiedziliśmy Muzeum Lodów, w którym  przemiła pani opowiadała nam o historii powstania i sposobie wytwarzania najpopularniejszych lodów naszego miasta tzw. „pingwinków lub inaczej kamieniaków”. Na koniec odbyła się degustacja lodów.
Było ciekawie, wesoło i smacznie.