„Żołnierze Wyklęci - niezłomni obrońcy Rzeczypospolitej”

Sukces Oliwki i Natalki
Sukcesy historyczne w konkursie „Żołnierze Wyklęci - niezłomni obrońcy Rzeczypospolitej”.

Oliwia Gadula i Natalia Podlaska – w etapie wojewódzkim konkursu „Żołnierze Wyklęci - niezłomni obrońcy Rzeczypospolitej”.

W poniedziałek, 11 kwietnia 2022 r. w Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim, odbyła się uroczystość podsumowująca etap rejonowy konkursu historycznego „Żołnierze Wyklęci -niezłomni obrońcy Rzeczypospolitej”.
Konkurs został zorganizowany i przeprowadzony przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, przy współudziale Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu, Skierniewicach i Zgierzu. Na uroczystość podsumowującą konkurs, zostali zaproszeni uczniowie zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci -niezłomni obrońcy Rzeczypospolitej” wraz z nauczycielami -opiekunami. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Zbigniew Ziemba Wicemarszałek Województwa Łódzkiego oraz Pan Tomasz Trzaskacz Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim. Podziękowania oraz wręczenie dyplomów wraz z nagrodami, zostały złożone także na ręce Komisji Rejonowej, w której zasiadał Pan Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 13, Robert Rudnicki.
Eliminacje konkursowe - II etap rejonowy, odbyły się 18 marca 2022 r., w Szkole Podstawowej nr 10. W drugim etapie konkursu w kategorii test wiedzy historycznej, spośród pięciu powiatów: piotrkowskiego, bełchatowskiego, tomaszowskiego, opoczyńskiego i radomszczańskiego, wyłoniono 9 uczniów, którzy uzyskali co najmniej 80% punktów możliwych do zdobycia. W grupie  tej znaleźli się także nasi uczniowie.
Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się:
•    Oliwia Gadula – zajmując III miejsce
•    Natalia Podlaska – zdobywając wyróżnienie
8 kwietnia 2022 r., Oliwia i Natalia uczestniczyły w kolejnych zmaganiach konkursowych- III etapie wojewódzkim w Zgierzu, w kategorii test. Czekamy na ogłoszenie wyników i trzymamy mocno kciuki za nasze uczennice.

Dziewczynki przygotowywały się pod okiem Pani Wioletty Puchalskiej.