Debata dla klas VIII pod hasłem "Jak nie dać się dezinformacji?"

Dnia 17 czerwca odbyła się w naszej szkole debata dla klas VIII pod hasłem "Jak nie dać się dezinformacji?", zorganizowana przez pedagoga specjalnego panią Monikę Strzeszyńską. Debata została poprzedzona warsztatami pod tym samym tytułem. Wszystko przeprowadzili pani Małgorzata Kociniak z Euro-Centrum w Piotrkowie Trybunalskim i pan Bartosz Mądry - pracownik Konsulatu Brytyjskiego w Łodzi, na zaproszenie pani Moniki. Całe przedsięwzięcie należy do projektu "Już wiem!" z programu ERASMUS +.
W miłej atmosferze uczniowie klas VIII mogli nauczyć się, jak rozróżnić wiarygodne informacje od fakenewsów i nie ufać niepewnym informacjom w internecie. Rozmawiali również o sztucznej inteligencji i jej wpływie na media.

Pamiętajmy: Serwisy społecznościowe nie są źródłem informacji, ale przede wszystkim nośnikiem treści, które każdy może publikować, ale nie każdy musi wierzyć.