„Nie bądź naiwny, nie daj się oszukać, nie daj się wciągnąć w hazard!”

- zajęcia profilaktyczne
W czwartek 12 października uczniowie klas ósmych i siódmych wzięli udział w zajęciach profilaktycznych przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego Delegatura w Piotrkowie Trybunalskim w ramach ogólnopolskiej kampanii „HAZARD? Nie daj się wciągnąć!". Zajęcia miały na celu przekazanie uczniom podstawowych informacji na temat hazardu i funkcjonowania rynku gier hazardowych w Polsce. Funkcjonariusze omówili zagrożenia związane z uzależnieniem od hazardu i jego negatywnym wpływie na człowieka. Uczniowie zostali poinformowani również o zakazie uczestniczenia w grach hazardowych, które mają miejsce w Internecie. Przestępstwa w Internecie to nie tylko Silk Road, phishing, oszustwa czy piractwa, ale również nielegalny hazard, któremu sprzyja fakt, że Internet nie zna granic państwowych, a dostęp do niego jest powszechny. Osoby niepełnoletnie, jako mniej dojrzałe emocjonalnie, są bardziej podatne na hazard online.
Spotkanie miało też na celu zbudowanie świadomości o zagrożeniach związanych z uczestnictwem w nielegalnych grach hazardowych.

„Nie bądź naiwny, nie daj się oszukać, nie daj się wciągnąć w hazard!”