231 lat Konstytucji 3 Maja

Miejskie obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Dla uczczenia 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły 3 maja 2022 r. wzięli udział w uroczystościach miejskich na terenie miasta. Poczet sztandarowy (Iga Woźniak, Kaja Bujacz, Joanna Górska, Julia Szafrańska, Zuzanna Olejnik, Oliwia Kacalak, Amelia Kotarska, Weronika Sowa, Miłosz Misztela, Filip Seneczyn oraz Jakub Świtała) pod opieką pani Wioletty Puchalskiej i pana Łukasza Eksmana reprezentował szkołę podczas uroczystej mszy świętej, która została odprawiona w Sanktuarium Matki Boskiej Piotrkowskiej. Po eucharystii, której przewodniczył ks. bp. Marek Marczak poczty sztandarowe oraz przybyli piotrkowianie zebrali się na ul. Słowackiego, przed wmurowaną w północną ścianę klasztoru oo. Bernardynów tablicą upamiętniającą 125. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, gdzie odbyła się część oficjalna obchodów.
Następnie okolicznościowe przemówienie wygłosił prezydent Krzysztof Chojniak.