Bezpieczna droga do szkoły

Prewencyjne działania piotrkowskich policjantów
Nasi uczniowie mogli wczoraj i dzis spotkać policjantów ruchu drogowego oraz dzielnicowych, którzy przekazywali oprócz elementów odblaskowych wiedzę na temat prawidłowych zachowań, których przestrzeganie zagwarantuje bezpieczne dotarcie i drogę powrotną ze szkoły. Mundurowi mówili jak prawidłowo pokonywać przejścia dla pieszych by uniknąć potrącenia, jednocześnie przypominając uczniom, że zabronione jest wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd. Funkcjonariusze apelowali także do rodziców dowożących swoje pociechy do szkoły o zachowanie szczególnej ostrożności, uważną obserwację drogi w rejonach placówek oświatowych, gdzie pojawia się duża liczba pieszych oraz o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Źródło: KMP w Piotrkowie Trybunalskim