„Bieg po zdrowie”

Program anytytoniowej edukacji zdrowotnej
W bieżącym tygodniu spotkaliśmy się ponownie w ramach kolejnej edycji programu antytytoniowego  "Bieg po zdrowie", który dotyczy edukacji zdrowotnej dla klas IV. Poprzez nasze prelekcje młodzież ma poznać negatywne skutki zażywania tytoniu, a docelowo ma zostać uwrażliwiona na jego niekorzystne oddziaływanie, co kolejno ma skutkować nie sięganiem po tzw. "papierosa". Kontynuowaliśmy zagadnienia odnoszące się do zdrowego trybu życia pozbawionego używek, przede wszystkim tytoniu. Uczniowie bardzo ciekawie opowiadali o swoich przemyśleniach oraz doświadczeniach osób z ich najbliższego otoczenia. A przy okazji nauczyli się w jaki sposób przyjmować postawę asertywną oraz czym ona jest. Czekamy na kolejne spotkania.

Karolina Adaszek-Miller
Agnieszka Skórkowska-Mielczarek