Budki dla ptaków

Na terenie naszej szkoły zostało zawieszonych pięć budek lęgowych dla ptaków. Budki zostały przekazane szkole przez Hurtownię Drewna „ALGA” z Piotrkowa Trybunalskiego.
Powieszone budki, wykonane są z drewna i doskonale nadają się dla niewielkich ptaków. Po okresie zimy ptaki szukają nowych miejsc do rozrodu, a budki zastępują ptakom utracone, naturalne miejsca gniazdowania, siedliska lęgowe oraz naturalne dziuple, co bardzo często spowodowane jest niestety niekorzystną działalnością człowieka w środowisku. Na terenie naszej szkoły ptaki znajdą schronienie i miejsce do gniazdowania, a my jako społeczność szkolna będziemy wykorzystywać ich obecność do edukacji ekologicznej w czasie której uczniowie będą mogli podchodzić do zawieszonych budek i dokonywać obserwacji.