DZIEŃ MATEMATYKI

dm-logo2
Turniej matematyczny w SP 13…
W dniach 25.03. - 29.03.2019 roku obchodziliśmy w SP 13 ogólnopolski Dzień Matematyki. Dołączyliśmy do tysięcy uczestników w Polsce, a to za sprawą organizatora Dnia Matematyki - Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve – patron merytoryczny e-math.pl! Dzień Matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki.
Udział w turnieju matematycznym i rozwiązywanie zadań miało sprawić przyjemność, a nie być kolejnym testem. Zadania nie wymagały wiedzy matematycznej – wystarczył otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką. Myślą przewodnią w tym roku była „Matematyka dzika”, czyli jak połączyć dziką przyrodę z matematyką. Trzyosobowe zespoły z klas czwartych, piątych, szóstych oraz siódmych reprezentowały swoje klasy w zabawie matematycznej. Widownia również mogła rozwiązywać zadania. Wrażeń i emocji nie brakowało.
WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY ZA WSPÓLNĄ ZABAWĘ