22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu różne organizacje przeprowadzają szereg akcji, których celem jest promowanie ekologicznych postaw, działań na rzecz ochrony środowiska oraz budowanie świadomości społecznej w tym zakresie.
Z tej okazji w naszej szkole odbył się apel, podczas którego uczniowie obejrzeli prezentację pt.: „Ziemia - nasz dom", dowiedzieli się jakie przepiękne dary ma dla nas nasza planeta oraz co ją zatruwa i niszczy. Wszyscy zgromadzeni dowiedzieli się, co to jest recykling i jak należy segregować odpady. Następnie uczniowie z koła muzycznego zaśpiewali piosenki o tematyce przyrodniczej, akompaniując na różnych instrumentach muzycznych. Kolejnym punktem apelu był występ uczniów z koła teatralnego, którzy zaprezentowali przedstawienie pt.: "O królu Stefciu i magicznym zegarze”.

Uczniów do apelu przygotowały:
p. Izabela Dzwonnik
p. Katarzyna Pielużek
p. Katarzyna Sawicka
p.  Kinga Misztela

W dniu 22.04.2024r. uczniowie kl. III B z koła teatralnego pod kierunkiem p. Katarzyny Pielużek oraz p. Kingi Miszteli przedstawili inscenizację pt.: "O królu Stefciu i magicznym zegarze". Przedstawienie o tematyce propagującej ekologiczne aspekty naszej planety, zostało wystawione w Przedszkolu Samorządowym nr 15 Piotrkowie Trybunalskim w ramach promocji naszej szkoły. Dzieci poprzez uczestnictwo w inscenizacji miały okazję nauczyć się tolerancji, szacunku, rozróżniania dobra od zła oraz poznały jak rozpoznawać i wyrażać emocje. Na koniec nauczyciele naszej szkoły przeprowadzili rozmowę kierowaną dotyczącą dbania o środowisko, a to wszystko w nawiązaniu do Światowego Dnia Ziemi ...
Serdecznie dziękujemy za gościnę i przemiłą atmosferę