EUROWEEK 2016

Międzygórze – EuroWeek 2016
W dniach 14-18 kwietnia 2016 roku uczniowie klasy V A, V B i VI B w liczbie 26 osób pod opieką nauczycieli języka angielskiego: Joanny Nowak, Żanety Kococik i Marty Tomali, uczestniczyli w Ogólnopolskim Obozie Szkoleniowym EuroWeek w Międzygórzu. Jego program został opracowany przez Europejskie Forum Młodzieży we współpracy z przedstawicielami konsulatów, ambasad oraz parlamentarzystów europejskich zgodnie z zaleceniami systemów edukacji krajów Unii Europejskiej. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez wolontariuszy z dalekiej Kenii, Filipin, Turcji i Polinezji Francuskiej w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń. Zajęcia prowadzone były w języku angielskim i wymagały od uczestników wykorzystania umiejętności organizacyjnych oraz efektywnej pracy w grupie z uczniami z innych polskich miast. W uroczych okolicach Kotliny Kłodzkiej uczniowie nabywali nowe wiadomości, rozwijali swoje umiejętności komunikacyjne w języku angielskim, poznając przy tym wielu nowych przyjaciół. W ostatnim dniu pobytu otrzymali certyfikaty uczestnictwa. Zabawie i nauce towarzyszyła niepowtarzalna atmosfera, która zachęciła nauczycieli do kontynuowania organizacji tego typu obozu w kolejnych latach.