III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "PTAKI NADZIEI"

Brawa dla naszych uczniów!
BRAWA DLA NASZYCH UCZNIÓW
Udział w konkursie recytatorskim: "PTAKI NADZIEI" - organizator: Prywatna Szkoła Podstawowa im. Rafała Orlewskiego w Piotrkowie Trybunalskim.

W dniu 07.03.2023r. Nasi uczniowie: Lena Krawiec kl. IIIb recytując wiersz pt. : "Proszę Pani" oraz Aleksander Kaczmarek kl. Vb recytując wiersz pt.: "Dreszcz" zdobyli III MIEJSCE.  Dziękujemy również pozostałym uczniom za udział w konkursie: Viktorii Komar kl. 7a oraz Jakubowi Świtała kl. VIIIc.

Uczniów do konkursu recytatorskiego przygotowywali następujący nauczyciele: p. Kinga Misztela, p. Anna Gronowska - Świech, p. Łukasz Eksman. Dziękujemy również Rodzicom uczestników za zaangażowanie.

Konkurs miał na celu:
  • popularyzowanie twórczości Rafała Orlewskiego
  • kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorskich
  •  zainteresowanie uczniów poezją
  • wspieranie działań twórczych dzieci poprzez możliwość prezentacji umiejętności recytatorskich i indywidualnego odbioru tekstu poetyckiego
  • poszukiwanie literackich wzorców i wartości istotnych w duchowym życiu człowieka

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!