„Język wulgarny nie jest popularny”

Rozstrzygnięcie konkursu...
Szkolny konkurs literacki „Język wulgarny nie jest popularny” został rozstrzygnięty. Komisja Konkursowa w składzie: p. Kinga Misztela, p. Anna Gronowska-Świech dokonała oceny zgłoszonych utworów. Uwzględnione zostały następujące kryteria: oryginalność w ujęciu tematu, poprawność językowa i ortograficzna, dobór środków poetyckich, kompozycja wiersza, ogólny wyraz artystyczny. Zwycięskie prace należą do:

• w I kategorii wiekowej (uczniowie klas IV-V):
Oliwii Kopackiej z klasy IVa – I miejsce
Alicji Woźniakowskiej z klasy Vc – II miejsce
Briana Diallo z klasy IVb – III miejsce

• w II kategorii wiekowej (uczniowie klas VI-VIII):
Julii Cygan z klasy VIIIb – I miejsce
Jakuba Janiszewskiego z klasy VIIb – II miejsce
Małgorzaty Granowskiej z klasy VIIa – III miejsce

Konkurs miał na celu propagowanie kulturalnego posługiwania się językiem polskim, przeciwdziałanie wulgaryzacji języka, uwrażliwienie na piękno i bogactwo języka ojczystego, rozbudzanie zainteresowań twórczością poetycką.

Nagrody dla laureatów konkursu rozdane zostaną podczas apelu podsumowującego pracę za I półrocze roku szkolnego 2022/2023.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Organizatorzy: